Dar gelirli vatandaşlar için müjde üstüne müjde gelmeye devam ediyor. Kış ayına girdiğimiz şu zamanlarda koli, koli yardımlar yapılmaya başladı.

Temel gıda maddeleri şeker, zeytinyağı yardımları başladı!  Az evvel açıklandı! Yardım talebinde bulunan ailelerin öncelikle durumları kontrol edilmekte ve daha sonra yardıma hak kazanan ailelerin evlerine gıda kolileri bırakılmaktadır. Sosyal medyada kolilerin farklı boyutlarda olduğu dile getirilmektedir. Böylece geniş ailelerde bu kolilerden yeterince faydalanabilmektedir.

Cumhurbaşkanı açıkladı! Sabah Saat 8'den sonra IBAN numarasına Emeklilerin PARA yatacak! Cumhurbaşkanı açıkladı! Sabah Saat 8'den sonra IBAN numarasına Emeklilerin PARA yatacak!

Kolilerin içinde ise kuru bakliyatların, şeker, zeytinyağı temel ürünlerin olduğu belirtilmektedir. Bu yardımlar maddi olarak sıkıntıda olan insanlar için çok büyük bir destek olarak görülmektedir. Bu desteği almak insanları biraz da olsun rahatlatmaktadır. 


Dar Gelirli Aileler Seviniyor 

Devletimizin dar gelirli ailelerin hayatının daha kolay geçmesi için birçok yardımda bulunmaktadır. Sadece gıda yardımı değil kış aylarında yakacak yardımları da bulunmaktadır. Böylece açlık sınırının bile altında yaşayan aileler konforlu bir şekilde yaşayabilmektedir. Geliri bulunmayan kişilere de birçok yardım verilmektedir. Ailelerinden kimselere baktığı için çalışmayan kimselere refakatçi yardımı verilmektedir.

Çalışamayacak durumda olan kimseler malul maaşı alabilmektedir. İşten çıkarılmış kimseler yeni bir işe girene kadar işsizlik maaşı almakta ve bu sürede mağdur olmamaktadır. Yapılan bu yardımlarla birlikte binlerce ailenin yaşam durumları iyileşmekte çocukları eğitim hayatına devam edebilmektedir. 

ilan365.net özel haber