Milyonlarca emekli vatandaş yılbaşı yaklaşırken hem yapılacak olan zamları merak ediyor hem de yılbaşında da emekli ikramiyesi alıp alamayacaklarını. Bildiğiniz üzere her yıl iki defa dini bayramlar öncesinde emekli ikramiyesi alıyor. İlk yıllarda 1000 TL olarak ödenen emekli ikramiyesi geçtiğimiz Ramazan Bayramı öncesinde zamlanmış ve 1100 TL olarak verilmeye başlanmıştı. 2021 yılında emeklilere iki defa bayram ikramiyesi ödendi. Ancak yeni yıl yaklaşırken sosyal medyada gündeme gelen iddialarla beraber emekliler de ikramiye beklentisine girdi. Peki Emekliye 1100 TL yılbaşı ikramiyesi verilecek mi? İşte o sorunun cevabı…

Yılbaşında emekliye ikramiye var mı? 2022 yılbaşında emekliye 1100 TL ikramiye ödenecek mi? Milyonlarca emekli şimdi bu soruya yanıt alabilmek için arama motorunda yoğun bir araştırma içine girdi. Devlet desteği herkes için olduğu gibi emekliler için de çok önemli. Çünkü emekli maaşları birçok maaşın altında kalıyor ve emekli vatandaşlar hayatını devam ettirmekte zorluk çekiyor. Geçtiğimiz yıllarda ödenmeye başlanan 1100 TL bayram ikramiyeleri emeklilerin biraz da olsa yüzünü güldürmeyi başarmıştı. Ramazan ve Kurban bayramlarında ödenen ikramiyelerden sonra emekliler yeni yıl ikramiyesi de beklemeye başladı. Peki emekliye 1100 TL yılbaşı ikramiyesi ödenecek mi?

EMEKLİYE YILBAŞI İKRAMİYESİ VAR MI?

Emekli vatandaşlara yılbaşı ikramiyesi için güzel haber geldi. Ramazan ve Kurban Bayramı’nda verilen 1100 TL ikramiyeyi yılbaşında da almak isteyen emekliler için yeni yıl ikramiyesi şansı da var. Ancak gelen son bilgilere göre 1100 TL yılbaşı ikramiyesi konusu bu ay içinde netleşecek ve mecliste görüşecek. Emekliye 1100 TL yılbaşı ikramiyesi mecliste kabul edilir ve resmi gazete de yayınlanırsa yeni yıl öncesinde emeklilere adeta ilaç gibi gelecek.

cumhurbaskani-erdogan-o-soruya-cevap-verdi-emekliye-1100-tl-yilbasi-ikramiyesi-verilecek-mi-2

BANKALAR DA İKRAMİYE VEREBİLİR

Ayrıca emeklilere bankalar da yeni yıl ikramiyesi verebilir. Çünkü geçtiğimiz yıllarda kamu bankaları böyle bir kampanya yapmıştı. Yılbaşına özel ikramiye dağıtan bankalardan bu yıl da benzer bir hamle gelmesi bekleniyor. Yani emeklilere 1100 TL yılbaşı ikramiyesi devlet tarafından verilmese bile bankalar böyle bir kampanya yapabilir.