Cumhurbaşkanı Erdoğan Şimdi Açıkladı! Her Ay 1550 TL Ödenecek Başvurular Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şimdi açıkladı! Her ay 1550 TL ödeme yapılacak. Başvuruların alınmaya başladığı ödemeyle ilgili kısa sürede rekor başvuru gelmesi bekleniyor.

Ekonomi 12.08.2021 - 11:20 12.08.2021 - 11:20 Berkay Keskin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan az önce açıkladı! Koronavirüs pandemisinden etkilenen vatandaşlara başvuru halinde her ay 1550 TL yardım ödemesi yapılacak. Pek çok kişi başvuruların açılmasını beklerken bugün itibariyle başvurular alınmaya başladı. Peki başvuru nereden ve nasıl yapılır? Kimler aylarca 1550 TL destek ödemesi alabilecek? Başvuru yapana 18 ay boyunca her ay 1550 TL ödeme müjdesi! Detaylar haberimizin devamında sizlerle...

Geçtiğimiz yıl başlayan ve tüm dünyayı bir anda etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi, 2021 Ağustos ayı itibariyle küresel ölçekte ve ülkemizde ekonomik sıkıntılarını meydana getirmeye devam ediyor. Uzun bir süredir yaşanan ekonomik sıkıntılardan nasibini alan vatandaşlara Devletten destek eli geliyor. Hükümet, salgının ilk günlerinden bu yana açıkladığı ekonomik destek paketlerine her geçen gün yenilerini ekliyor. Bu süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan da yeni müjdeleri vatandaşla paylaşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son açıkladığı müjdeye göre 18 ay boyunca vatandaşa 1550 TL destek ödemesi yapılacak! Peki aylık 1550 TL destek ödemesinden kimler yararlanabilir? Başvuru nasıl yapılır? Hangi sektörler için 1550 TL aylık destek ödemesi yapılacak? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu! Aylık 1550 TL Destek

Hükümetten Koronavirüs pandemisine karşı ekonomik destek paketleri ardı ardına geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak yeni destek paketini vatandaşlarla paylaştı. Bu çerçevede, ilave istihdam teşviki devreye alındı. Böylelikle hem istihdam artışı hedeflenecek hem de yeni istihdam konusunda işyerleri ve işverenlere Devletten büyük destek imkanları sunulacak. İstihdamın işverene yük olmasının önüne geçilerek üretimin artması sağlanacak. 

Devlet, bu süreçte ilave istihdam sağlayan her işletmeye tam 18 ay süreyle aylık 1550 TL destek sağlayacak! Asgari ücret üzerinden sağlanacak destek ile binlerce hatta yüz binlerce yeni istihdamın kısa sürede oluşması planlanıyor. İşyeri ve işletmeler 18 ay boyunca ilave istihdam ettikleri çalışanın tüm prim ve vergilerinde devlet desteğinden yararlanacaklar. Yeni işçi alımı yaparak istihdama katkı yapan işveren Devlet desteği ile hem üretimini artıracak hem de külfetten kurtulacak. Bu destek tam 18 ay boyunca sürecek.

Devletten İstihdama Büyük Destek! İşte O Sektörler

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Devlet tarafından alınan işten çıkarma yasağı ve nakdi ücret desteği, kısa çalışma ödeneği gibi uygulamalardan sonra şimdi de yeni normalleşme dönemi kapsamında işverene SGK prim desteği ve vergi desteği müjdesi geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bizzat açıkladığı yeni destek paketi ile birlikte birçok sektör bu destekten yararlanabilecek. Özellikle de yeme - içme sektöründe faaliyet gösteren işyeri ve işletmeler bu destek ile ilave istihdama hız kazandıracak. Salgın sürecinde kapanma tedbirlerinden en fazla etkilenen sektörlerin başında yer alan turizm, yeme içme ve bu alandaki diğer sektörler için bu desteğin hayati öneme sahip olduğu vurgulanıyor. Devlet tarafından verilecek bu destek, asgari ücret üzerinden hesaplanacak olup işverene, her ilave istihdam için aylık 1550 TL gibi büyük bir destek verilmesi anlamı taşıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@