Asgari ücret 2022 zammı sonrasında 4 bin 253 TL olmuştu. Ancak enflasyon her ay katlanmaya devam ediyor ve asgari ücret zammı enflasyon karşısında adeta tuzla buza dönüyor. Bu nedenle de hükümete yönelik eleştiriler artmış durumda. Asgari ücretli çalışanlar maaşlarına yılın ikinci yarısı içinde zam beklentisi içine girdi. Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konuda sinyal gelmişti. Yeni bir açıklama ise AK Partili Cahit Özkan'dan geldi. Peki asgari ücrete Bu yıl ikinci zam mı geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyal vermişti! AK Parti'den son dakika asgari ücret güncellemesi geldi, yeniden zam geliyor. Asgari ücret 2022 zammı Aralık ayında belli olmuş ve maaşları %50,54 oranında zam yapılmıştı. Asgari ücret zammı sonrasında net Maaşlar 4 bin 253 TL olmuştu. 2022 yılı brüt asgari ücret ise 5 bin 4 TL'ye yükseldi. Ancak yılbaşından sonra enflasyonun her ay katlanarak artması nedeniyle asgari ücrete ikinci zam tartışmaları da gündemden düşmüyor. Bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce sinyali vermiş ve Asgari ücretli çalışanlar da bayram etmişti. Sık sık sosyal medyada konuşulan bu konu sonrasında AK Partili Cahit Özkan da bu konunun gündeme geleceğini söyledi.

Asgari ücrete aynı yıl içinde ikinci zam konusu sık sık gündeme geliyor. Çünkü asgari ücret enflasyon karşısında adeta eriyip bitiyor. Asgari ücretli çalışanlar ise maaşlarına 6 ayda bir zam talebinde bulunuyor. Bu konulan son günlerde daha çok dile getirilirken Ak Parti grup başkanvekili Cahit Özkan Bir televizyon programında konu hakkında açıklamalarda bulundu. Asgari ücretle vatandaşların beklediği 6 ayda bir zam konusunda sıcak baktıklarını söyleyen Özkan, gerekli olması halinde bir yıl geçmesi beklenmeden zam yapılabileceğini söyledi.

cumhurbaskani-erdogan-sinyal-vermisti-ak-partiden-son-dakika-asgari-ucret-guncellemesi-geldi-yen-4

Gözden kaçırmayın

SKANDAL! Şimdi de Ruslar Erdoğan İle Dalga Gelçti! "Veto etmez. Para sözünü çok seviyor" Ve "Ücretsiz olmaz" Denildi... SKANDAL! Şimdi de Ruslar Erdoğan İle Dalga Gelçti! "Veto etmez. Para sözünü çok seviyor" Ve "Ücretsiz olmaz" Denildi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyalini vermişti

Asgari ücrete Yılda iki kez zam tartışmaları Geçtiğimiz günlerde de gündeme gelmişti. Konu hakkında bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Ak Parti grup başkanvekili Cahit Özkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Daha önce bu konuda sinyal verdiğini söyledi. Özkan açıklamasının devamında "Şu andaki mevzuat gereği yılda bir kez yapılıyor ancak bunu değiştirmek mümkün. Biz parlamentoda her zaman milletimizim menfaati ne gerektiriyorsa bunu her zaman yaparız" ifadelerini kullandı.

cumhurbaskani-erdogan-sinyal-vermisti-ak-partiden-son-dakika-asgari-ucret-guncellemesi-geldi-yen-2

Asgari ücrete ikinci kez mi zam geliyor?

Ak Parti grup başkanvekili Cahit Özkan, mevzuat gereği yılda bir kez asgari ücret zammı olduğunu fakat bunu değiştirmenin mümkün olduğunu belirtti. Milletin menfaatine gerekiyorsa parlamentoda her zaman onu yapacaklarını belirten Özkan, asgari ücretle vatandaşların maliyetler ve enflasyon karşısında ezdirilmeyeceğini dile getirdi. Özkan, bu açıklamaları ile birlikte asgari ücreti vatandaşlara yılın ikinci yarısı için yeni bir zam gelebileceğinin de sinyallerin vermiş oldu.