Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! 3600 ek gösterge zammı son dakika haberi, 15 Ekim'de onaylanıyor. Milyonlarca emekli ve memur büyük heyecanla beklediği 3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Toplu sözleşme görüşmeleri sırasında hükümetin yazılı olarak vaat verdiği 3600 ek gösterge için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan da talimat geldi. 3600 ek gösterge zammının Ekim ayında maaşlara yansıması beklenirken aynı zamanda bu zaman emekli ve dul maaşı alan vatandaşları da etkileyecek. Dul ve yetim aylığı alanlar, emekli maaşı alanlar, Memurlar ek gösterge zammı ile birlikte adeta İhya olacak.

Milyonlarca emekli ve memuru yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge zammı ile ilgili son dakika haberi geldi. Alınan bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur Sendikaları Konfederasyonu ile yaptığı görüşme sonrasında 3600 ek gösterge konusunda talimat verdi. Toplu sözleşmeler sırasında da gündeme gelen ve hükümetin artık yazılı olarak vaat verdiği 3600 ek gösterge Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı sonrasında her an onaylanabilir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda 3600 ek göstergenin onaylanması halinde emekli ve memur maaşları ne kadar zam alacak.

cumhurbaskani-erdogan-talimat-verdi-3600-ek-gosterge-zammi-son-dakika-haberi-15-ekimde-onaylaniy-1

SÜLEYMAN SOYLU DA TAAHHÜT VERMİŞTİ

Memur, memur emeklisi, yetim ve dul aylığı alan vatandaşları yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge konusu memurların Toplu sözleşme görüşmeleri sırasında yeniden gündeme gelmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin o dönem yaptığı açıklamada 3600 ek gösterge konusunun üstünde durduklarını ve maaşlarının iyileştirilmesi haksızlığın giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söylemişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 3600 ek göstergenin hükümetin taahhüdü olduğunu söylemişti.

cumhurbaskani-erdogan-talimat-verdi-3600-ek-gosterge-zammi-son-dakika-haberi-15-ekimde-onaylaniy-2

BU MESELE ÇÖZÜME KAVUŞACAK

3600 ek göstergenin onay alması halinde özellikle hemşire, öğretmen, polis ve din görevlisi maaşlarında artış görülecek. Şimdilik bu 4 meslek grubu üzerinde çalışılırken aradaki maaş farkının ortadan kaldırılması için başka meslek gruplarının da çalışmaya alınabileceği konuşuluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konu hakkında yaptığı açıklamada, "Çok önemli bir kararı, memurlarla yaptığımız sözleşmeyle belirledik, sözleşme tutanağına geçirdik. Nedir o? 3600 ek gösterge sorunu. Bunu sözleşmeyle kayıt altına aldık. Bu sözleşme döneminde 3600'ü, bütün memurlar için ciddi bir sorun olan ek gösterge meselesini çözüme kavuşturacağız. Sözleşmemizle kayıt altına alındı. Şimdi onun çalışma programını hazırlıyoruz. Onun da çok önemli bir atılım olacağını düşünüyorum kamu çalışanları açısından." demişti.

cumhurbaskani-erdogan-talimat-verdi-3600-ek-gosterge-zammi-son-dakika-haberi-15-ekimde-onaylaniy-3

MAAŞA VE İKRAMİYEYE REKOR ZAM GELECEK

Memur ve memur emeklisinin büyük heyecanla beklediği 3600 ek göstergenin onaylanması halinde en düşük memur maaşına bin liranın üzerinde zam gelecek. Aynı zamanda memur emeklisinin ikramiyeleri de 3600 ek gösterge zammı ile en az 36 bin TL artacak. Memurların emekli maaşımda da 3600 ek gösterge artışı görülecek.