Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi, müjde geldi! Elektrik faturaları 3 ay ertelenecek, başvuru şartı ve süresi var!

Elektrik faturalarında ödeme erteleme Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine faturaları erteleniyor.

Ekonomi 17.09.2021 - 10:14 17.09.2021 - 10:14 Volkan Arık

Koronavirüs salgını ile mücadele süreci milyonlarca kişinin ekonomik anlamda sorun yaşamasına neden oldu. Sadece Türkiye'de değil tüm dünyada ekonomiler altüst olurken zaten geçinmekte güçlük çeken vatandaşlar artık kira ve Fatura ödemek de zorlanmaya başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elektrik faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlara Müjdeli haberi verdi. Erdoğan'ın talimatı ile birlikte Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre faturalar ertelenecek. Ancak başvuru şartları süresi bulunuyor. Peki fatura erteleme için vatandaşların ne yapması gerekiyor? Elektrik faturası erteleme başvurusu nereye yapılır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! Elektrik faturaları 3 ay ertelenecek, başvuru şartı ve süresi var! Milyonlarca kişi yararlanabilir. Devlet tarafından salgın döneminde sağlanan destek ödemeleri vatandaşları darboğazdan kurtarırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son dakika Müzesi ile adeta vatandaşların üstüne su serpti. Yeni destek paketi uygulaması sayesinde vatandaşlar ekonomik anlamda rahat bir nefes alacak gibi görünüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı duyuruda elektrik faturalarının 3 ay erteleneceğini duyurdu ve hemen ardından talimat verdi. Özellikle afet bölgesinde yaşayan vatandaşlar başvuru işlemlerini tamamlayarak elektrik faturası ödeme yüzünden kurtulabilir? Resmî gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren karar kimler için geçerli? Elektrik faturası erteleme başvurusu nereye ve nasıl yapılacak?

cumhurbaskani-erdogan-talimat-verdi-mujde-geldi-elektrik-faturalari-3-ay-ertelenecek-basvuru-sar

SEL FELAKETİNDEN ETKİLENEN BÖLGELERDE GEÇERLİ

Karadeniz'de yaşanan sel felaketi ve Akdeniz ve Ege'de yaşanan yangınlar adeta yaz aylarını kâbusa çevirmişti. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşlar Hem maddi hem de manevi büyük kayıplar yaşadı. Kastamonu Sinop ve Bartın genel hayata etkililik afet bölgesi ilan edilirken resmi gazetede yayınlanan karara göre bu bölgede bulunan vatandaşların Ağustos Eylül ve Ekim faturaları erteleniyor. Aynı kararlar afet bölgesi olarak ilan edilen ve yangından etkilenen diğer kentlerimiz için de geçerli.

cumhurbaskani-erdogan-talimat-verdi-mujde-geldi-elektrik-faturalari-3-ay-ertelenecek-basvuru-sar-2

ERTELEME BAŞVURUSU NASIL VE NEREYE YAPILIR?

Afet bölgesi ilan edilen yerlerde yaşayan vatandaşların erteleme başvurusu yapması gerekmiyor. zaten bölge afet bölgesi olduğu için otomatik olarak fatura erteleme işlemleri gerçekleşiyor. Ekim ayının son günlerine kadar bu bölgede yaşayan vatandaşların borçları bulunsa bile elektrikleri kesilmeyecek.

cumhurbaskani-erdogan-talimat-verdi-mujde-geldi-elektrik-faturalari-3-ay-ertelenecek-basvuru-sar-3

YENİ YARDIM PAKETİ VAR MI?

Diğer yandan koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde ekonomik sorunlar yaşamaya devam eden vatandaşlardan devletten yeni yardım paketleri bekliyor. Devletin yardımı ödemeleri hakkında arama motorunda sık sık araştırma yapan vatandaşlar 1100 TL destek paketi ödemesini ne zaman verileceğini öğrenmeye çalışıyor. 1100 TL pandemi yardımı ödemeleri için başvurular hala e-devlet üzerinden devam ediyor. Başvuru sürecinin tamamlanması Sonrasında da ödemelerin başvuru yapan vatandaşların hesabına yatırılması bekleniyor. Bu süreçte elbette sosyal destek ödemeleri yaşlılık aylığı, evde bakım maaşı, engelli maaşı gibi ödemeler her ay düzenli olarak hesaplara yatıyor. Hükümetin yeni bir ekonomik destek paketi üzerinde çalıştığı da biliniyor. Bu paketin detaylarını değişmesi halinde haberimizde sizlerle paylaşacağız...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@