Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da halka ve partililere hitap etti. Türkiye'nin son dönemde yaşadığı ekonomik sorunlara karşı "Türkiye'yi ekonomi ile de yıkamayacaklar" açıklamasında bulunan Erdoğan, "Milletimizin ber

TC kimlik numaranızı yazın! 30 bin 40 bin ve 50 bin TL ödeme alın! Başladı! TC kimlik numaranızı yazın! 30 bin 40 bin ve 50 bin TL ödeme alın! Başladı!
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da halka ve partililere hitap etti. Türkiye'nin son dönemde yaşadığı ekonomik sorunlara karşı "Türkiye'yi ekonomi ile de yıkamayacaklar" açıklamasında bulunan Erdoğan, "Milletimizin beraberliğini ve birliğini bozamayacaklar. Bize ve ülkemize karşı kurdukları tüm tuzakları bozduk" dedi.

Türkiye ekonomisi son dönemde dolar kurunun 8 lira 35 kuruş seviyesini aşması, gram altının 504 TL seviyesini geçmesi üzerine enflasyon oranlarında patlama yaşanacak olduğu beklentileri oluşturmuştu. Beklentiler enflasyon oranlarının büyük oranda artabilecek olduğu yönünde olurken, son dönemde dolar kurunda düşüş olmaması soru işaretlerine neden olmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'yi ekonomi ile alt edemeyecekler. Vesayete izin vermeyeceğiz" açıklamasında bulundu ve hiçbir şekilde diretmelere izin vermeyeceklerini açıkladı.