Amerika Müslüman Cemiyeti'nin Kongresi'ne video konferans yöntemiyle katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Avrupa'da özellikle son zamanlarda artan Müslüman düşmanlığının dikkat çekici olduğunu kaydeden Erdoğan, düşmanlığın Musevil

CEPTETEB Kredi Kartı Harcamasına 500 TL Bonus Hediye! CEPTETEB Kredi Kartı Harcamasına 500 TL Bonus Hediye!
Amerika Müslüman Cemiyeti'nin Kongresi'ne video konferans yöntemiyle katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Avrupa'da özellikle son zamanlarda artan Müslüman düşmanlığının dikkat çekici olduğunu kaydeden Erdoğan, düşmanlığın Musevilere de yöneldiğini kaydetti. Bu zihniyetle DEAŞ ya da FETÖ arasında bir fark olmadığını kaydeden Erdoğan, hepsinin temelde "ideolojik fanatizm" olduğunun altını çizdi.


"Fikir özgürlüğü değil faşizm"


Fransa'da çıkan Hz. Muhammed ile ilgili karikatürlerin düşünce özgürlüğü ile alakasını olmadığını belirten Erdoğan, bunun alenen hakaret olduğunu söyledi. Avrupa'nın Müslüman düşmanlığının fikir özgürlüğü olmadığını kaydeden Erdoğan, "içlerindeki faşizmi fikir özgürlüğü kisvesi" altında sunduklarını ifade etti. Erdoğan, başkalarına hakaret eden ancak kendilerine gelen eleştirileri kabul etmeyen bu zihniyeti ikiyüzlülükle suçladı.

"Başkasının haklarını yemeyeceğiz"


Müslümanların kendi aralarında birliği sağlayamadığını kaydeden Erdoğan, ırk ayrılıklarının birliğe engel olmaması gerektiğini dile getirdi. Irkçılığı kabullenemeyeceklerini söyleyen Erdoğan, başkasının haklarını da yemeyeceklerini kaydetti. Kudüs'ün hakkını yediremeyeceklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan; Libya, Suriye ve Dağlık Karabağ gibi bölgelerde çıkan sıkıntılarda çözümden yana olduklarını söyledi.