Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Müjde Üstüne Müjde! Yıl Sonuna Kadar Başvurana 12 Ay Boyunca Ödenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası yeni müjdeyi duyurdu! Milyonlarca kişi için 12 ay Devlet desteği ödenecek. İşçi işverene büyük müjde! İşsizlik sorunu tamamen çözülüyor. Detaylar ...

Ekonomi 06.07.2021 - 08:16 06.07.2021 - 08:17 Orhan Yener

Bugün gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrasında kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşa yeni müjdeleri ve alınan kararları duyurdu! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, özellikle yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle emeklilere ödenecek ikramiyeler ve emekli maaşlarına yapılacak zam gündem oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere Kurban Bayramı öncesi ikramiye ve maaş ödemelerinin yapılacağını müjdelerken, daha birçok müjdesiyle daha toplumun pek çok kesimini sevindirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada işsizlik sorununa ilişkin önemli bir gelişme daha yaşandı. İşçi - İşveren büyük bir külfetten kurtuluyor! Devletten işverene büyük destek bizzat Erdoğan tarafından açıklandı! 

Bilindiği üzere tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi küresel çapta ve ülkemizde de istihdamı olumsuz etkiledi. Bu süreçte pandeminin seyri ve kısıtlamalar nedeniyle binlerce işyeri ve işletme kepenk kapatmak zorunda kalınca işsizlik problemi de baş gösterdi. Her ne kadar Devlet tarafından işten çıkarma yasağı, işsizlik ödeneği, kısa çalışma ödeneği ve sair uygulamalar devreye alınsa da işsizlik giderek büyüyen bir problem olarak karşımıza çıkmaktaydı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün yapılan açıklamayla işsizlik konusunda Devlet tarafından önemli bir adım atıldı!

erdogann

12 Ay Boyunca SGK Prim Desteği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 Temmuz Pazartesi (Bu Akşam) kabine toplantısı sonrası gerçekleştirdiği ulusa seslenişte, iş hayatına yönelik önemli müjdeyi duyurdu. Bu çerçevede, 2021 yılı sonuna dek yapılacak işçi aımlarında, işveren bu işçinin 12 ay boyunca SGK prim ve vergilerini ödemeyecek! Devlet, yıl sonuna dek işe alımı yapılan işçinin 12 ay boyunca SGK prim ve vergi ödemelerini üstlenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen müjdenin istihdama kısa sürede olumlu bir yansımada bulunması bekleniyor. İşsizlik sorunu nedeniyle binlerce hatta milyonlarca genç işsiz iş arayışındayken işverenlere verilecek bu destekle istihdamın önünün açılması bekleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@