Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel'e 250 bin liralık dava!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında "diktatör bozuntusu" ifadesini kullanmasının ardından AK Parti cephesinden tepkiler yükselmişti. Gelen eleştiriler üzerine Özel, "bozuntu" ifadesini geri aldığını ancak "diktatör" ifades

Gündem 21.12.2020 - 11:17 04.05.2021 - 04:23 İlan35
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında "diktatör bozuntusu" ifadesini kullanmasının ardından AK Parti cephesinden tepkiler yükselmişti. Gelen eleştiriler üzerine Özel, "bozuntu" ifadesini geri aldığını ancak "diktatör" ifadesinde ısrarcı olduğunu belirten ifadeler kullanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ifadeler sonrası Özgür Özel için 250 bin liralık manevi tazminat davası açtığı bildirildi.


Erdoğan için "diktatör bozuntusu" ifadesini kullandı


Yaptığı bir konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İspanyol diktatör Franco'yu kıyaslayan Özgür Özel'in açıklamaları tepki çekmişti. Franco'nun İspanya'nın başında 36 yıl kaldığını hatırlatan Özel, Erdoğan'ın da 18 yıldır Türkiye'nin başında olduğunu belirtmişti. Erdoğan'ın, bir 18 yıl daha ülkenin başında kalmak istediğini kaydeden Özel, Erdoğan için "diktatör bozuntusu" tabirini kullanmıştı.

AK Parti'den tepki gelmişti: "Muhaliflik değil meşruiyete düşmanlık"


Bu ifadeler sonrası en sert tepki ise AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten gelmişti. Ömer Çelik, bu ifadelerin kara propaganda olduğunu ve Türkiye düşmanlarının kullandığı ifadelerle parallelik taşıdığını aktarmıştı. Bu tarz söylemlerin muhaliflik değil "meşruiyete karşı düşmanlık" olduğunu belirten Çelik, CHP'nin anti-demokratik yönelimlerini bir kez daha açık şekilde gördüklerini yinelemişti. "Diktatör bozuntusu" ifadesine gelen tepkiler sonrası "bozuntu" kısmını geri aldığını kaydeden CHP'li Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "diktatör" olduğunu belirtmişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@