Dün yapılan Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, okullarda yüz yüze eğitim, kafe ve restoranların durumu ile aşı siparişi gibi birçok konuda bilgi verdi. Ekonomi ve hukuk alanında reform hazırlığında olduklarını kaydeden Er

Dün yapılan Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, okullarda yüz yüze eğitim, kafe ve restoranların durumu ile aşı siparişi gibi birçok konuda bilgi verdi. Ekonomi ve hukuk alanında reform hazırlığında olduklarını kaydeden Erdoğan; eğitim, hukuk, ekonomi, teknoloji, sağlık ve spor alanlarında çağın gereklerine uyarak değişikliklere gidileceğini belirtti. Değişimin hayatın gerçeği olduğunu aktaran Erdoğan, Türkiye'nin bulunduğu yerde daha uzun süre kalamayacağını bildirdi.

Hukuk ve ekonomi reformu!


Ekonomi ve hukuk alanında reform çalışmalarını başlattıklarını hatırlatan Erdoğan, Adalet Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığının bu konuda aşama kaydettiğinin altını çizdi. Hazırlanan taslakların toplumun her kesiminin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak tasarlandığını aktaran Erdoğan, konuya ilişkin sivil toplum kuruluşlarının görüşlerinin de alındığını ifade etti. Erdoğan, konu hakkında MHP'ye de danışacaklarının altını çizdi.

Anayasadan darbenin ruhunu silmeye çalışacağız"


Öte yandan yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmanın son derece kapsamlı olduğunu kaydetti. Anayasadan darbe izlerini silmeye çalıştıklarını ancak bunun bir hayli zor olduğunu kaydeden Erdoğan, daha önce yapılan anayasa değişikliğini hatırlattı. Darbe ruhunun Anayasaya resmen sindiğini kaydeden Erdoğan, bundan kurtulmak için başlattıkları sürecin zamanında CHP tarafından tıkandığını söyledi. Ülkenin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu aktaran Erdoğan, anayasa çalışmalarının son derece şeffaf olarak yürütüleceğini bildirdi. Konuya ilişkin Twitter'dan paylaşım yapan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni anayasa çalışmasının "heyecan verici bir müjde" olduğunu aktardı.