Pandemi tedbirleri de dahil olmak üzere gündemin önemli maddelerinin ele alınacağı Kabine Toplantısı bugün 15. 00'te başlayacak.

Pandemi tedbirleri de dahil olmak üzere gündemin önemli maddelerinin ele alınacağı Kabine Toplantısı bugün 15.00'te başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkalığında gerçekleşecek toplantıda pandemi tedbirleri, aşı temini ve fahiş fiyatlara karşı alınacak önlemler gibi birçok konu masaya yatırılacak. Toplantının ardından açıklama yapacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, kararlaştırılan önlemlerle ilgili bilgi verecek.


Aşılanma ve aşı temini konusu


Toplantıda pandemi süreciyle ilgili bir sunum yapacak olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, alınan tedbirlerin salgına etkisini anlatacak. Bakan Koca, salgının şu anki durumu ile mutasyonlu koronavirüs varyantı hakkında bilgi verecek. Bilim Kurulu'nun görüşü ve Bakan Koca'nın da verdiği bilgilere göre pandemi tedbirlerinin ne zamana kadar devam edeceği hakkında karar verilecek. Aşılanma çalışmaları ve aşı temini, toplantının önemli gündem maddelerinden biri olacak.

Okullarda yüz yüz eğitim ne zaman başlayacak?


Son zamanlarda bazı gıdalarda görülen fahiş fiyatların da ele alınacağı toplantıda, fiyatların düşürülmesi için ne gibi adımlar atılacağı görüşülecek. Pandemi nedeniyle zor günler geçiren sektörlere verilecek destekler ele alınacak. Okullarda yüz yüze eğitimin 15 Şubat'ta başlayıp başlamayacağı öğrenciler ve veliler tarafından merak edilen konuların başında geliyor. Toplantıda masaya yatırılacak bilgiler ışığında okullarda yüz yüze eğitimin 15 Şubat'ta başlayıp başlamayacağı kararlaştırılacak.