CHP’li Özgür Özel, Erdoğan’ın TBMM Başkanlığı’na sunduğu ek bütçeyle maaşına yüzde 40,4 oranında zam yapılacağını ve bununla maaşını 141 bin 453 TL’ye yükselteceğini açıklamıştı ki, Erdoğan'ın yeni maaşı gündem oldu.

Kanun ile bütçeye 880 milyar 474 milyon 775 bin TL ödenek eklenmesi kamuoyunda eleştiri alan bir haber olarak gündeme gelirken, Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesine 554 milyon 13 bin TL, İletişim Başkanlığı’nın bütçesine 87 milyon TL ödenek eklenmesi öngörülmüştü.

Bütçe görüşmeleri sonrası ise CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Tayyip Erdoğan kendi imzasıyla Meclis Başkanlığı'na sunduğu ek bütçeyle en son Ocak’ta artan maaşını yüzde 40,4 oranında artırarak 141.453 TL'ye yükseltiyor” açıklamasını yapmıştı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Gün beraber düşünme günüdür

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaş zammı kararı ile ilgili gündeme ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözleri damga vurdu.

Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı grup toplantısında “Erdoğan da perişan galiba, zamlardan çok etkilenmiş, 100 bin liralık maaşına yüzde 40 zam istemiş. Bırak bu ücretli rollerini Erdoğan. Çocuklarının milyon dolarla neler yaptığını çok iyi biliyoruz. Hepsini ülkemin Hazinesi’ne geri koyacağım.” diyerek yeni bir gündem oluşturdu.

Kürtaj Yasağı Sonunda ABD'yi Karıştırdı! Biden "Kürtaj İçin Seyahat Eden Tutuklanacak" Dedi Ve Halk Sokağa İndi! Kürtaj Yasağı Sonunda ABD'yi Karıştırdı! Biden "Kürtaj İçin Seyahat Eden Tutuklanacak" Dedi Ve Halk Sokağa İndi!