Kamu bankaları devlet destekli olarak kampanyalar yaparak vatandaşların acil ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. Devlet destekli olarak verilecek 25 bin TL'ye kadar ihtiyaç kredisi daha önce Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank üzerinden kredi kullanmış ve kredilerine düzenli Ödemiş olan kişilere sunulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da geçtiğimiz haftalarda yapılan kampanya duyurusu sonrasında kamu bankaları yarından itibaren başvuru almaya başlayacak. 

Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank üzerinden verilecek bu Kredi kampanyasına katılmak isteyen kişiler bankaların resmi internet sitesi üzerinden başvuru yaparak 25 bin TL'ye kadar faizsiz ve düşük faiz oranları ile kredi kullanabilecek. Faizsiz kredi kullanmak isteyen kişiler ülkemizde bulunan katılım bankaları olan Ziraat katılım Bankası Vakıf katılım Bankası ve emlak katılım Bankası üzerinden başvuru yaparak 25000 TL için kredi kullanabilir. 

Başvuru yapacaksınız diğer kamu bankaları Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank devlet destekli düşük faiz oranları ile 25 bin TL'ye kadar kredi kullandırırken kişilerin kimlik numaraları üzerinden sorgulama yapacak ve bu sorgulama neticesinde Kredi sonucu verilecektir. 3 bankanın yapmış olduğu bu kampanyaya katılmak isteyen kişiler belirtilen şartlar dahilinde istedikleri zaman kredi onayı alabilecektir.

eee132111-4

Almış olduğunuz ihtiyaç kredisi 36 ay vadeye kadar verilirken ilk kredi taksit ödemesinde 3 ay erteleme yapma imkanı sunan kamu bankaları düşük faiz oranları ile sizlere yardımcı olacaktır.

Bankalar yapmış oldukları kampanya duyurusu ile birlikte Kredi şartlarını daha açıkladı. Kredi kullanmak isteyen kişiler bankadan maaş alması şartı ile 25 bin TL'ye kadar devlet destekli olan bu krediye başvuru yapabilecek. Özellikle emekli olan vatandaşların altını çizen kamu bankaları emekli vatandaşların bu bankalar üzerinden maaş alması durumunda daha önce kredisi olsa bile 25 bin TL'ye kadar devlet destekli Kredi imkanından faydalanacağını açıkladı. Kampanyaya katılacak olan kişiler bankaların resmi internet siteleri üzerinden başvuru yapabilecek. Daha önce bankadan kredi kullanan ve düzenli ödeyen vatandaşlar ayrıca hesapları üzerinden alacakları internet bankacılığı şifresi ile birlikte ihtiyaç kredisi başvurusunu mobil uygulama üzerinden de istedikleri zaman yapabilecek.