Cumhurbaşkanı Kamu Bankalarından Verileceğini Açıkladı, Son Başvuru 31 Ekim 2021

Bankalardan 200.000 TL'ye kadar borç kapatma kredisi devlet destekli verilecek. Son dakika haberine göre yapılan açıklamada krediyi kamu bankaları verecek.

Ekonomi 13.10.2021 - 09:05 13.10.2021 - 09:05 Vural Pars

Son dakika haberi geldi. Bankalardan borcu olan kişilere müjdeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. Bankalardan 200.000 TL'ye kadar borç kapatma kredisi devlet destekli verilecek. Son dakika haberine göre yapılan açıklamada krediyi kamu bankaları verecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamanın ardından bankadaki kredi ve kredi kartı borçlarınız için 3 kamu bankası Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank aracılığıyla yeni bir borç kapatma kredi kampanyası başlatıldı.

200.000 TL'ye kadar verilecek bu borç kapatma kredileri için bankalar resmi internet sitesinde duyuruları paylaştı. Kredi başvuruları ve şartları nelerdir, bu konu hakkında sizlere bilgi verelim.

resmen-duyuruldu-ailelere-duzenli-aylik-devlet-yardimi-verilecek-basvuran-her-ay-pttden-900-tl-3

Pandemi döneminde özellikle bankaların yaptığı kredi kampanyaları oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu kampanyalardan en çok tercih edileni ise kamu bankalarının yaptığı kredi kampanyalarıdır. Devlet destekli en önemli kredilerden biri için yeniden adım atıldı.

Daha önce 200000 TL'ye kadar verilen borç kapatma kredisi şimdi tekrar Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank aracılığıyla verilecek. Kredi başvurusu yapacak kişiler emekli memur veya memur ise bireysel borç kapatma kredisi, esnaf olan vatandaşlar için de ticari borç kapatma kredisi alabilecekler. Son başvuru tarihi 31 Ekim 2021.

3 Banka başvuruları almaya başladı

Bu kampanyanın ardından kredi başvuruları için işlemlere başlandı. Kredi başvuruları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank aracılığıyla yapılacaktır. Kredi sonucuna uygun olan kişilerin kredileri anında onaylanacaktır. 3 bankanın bu kredi kampanyası ile diğer bankadaki borçlarınız kapatılacaktır. Banka icra memuru olduysanız bu icra borçları kapanmaz.

cumhurbaskani-kamu-bankalarindan-verilecegini-acikladi-son-basvuru-31-ekim-20211

Kredi sonucunuza göre de alacağınız kredi limiti sadece banka borçlarına gidecektir. 3 banka bu krediler için gerekli açıklamaları yaptı. İhtiyaç kredisi ile borç kapatma kredisini bir arada alamayacaksınız. 36 ay vade ile verilen bu kredilerde 6 ay erteleme imkanı da bulunmaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@