Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen hafta son dakika haberi olarak duyurusu yapılan ve sadece kamu bankaları tarafından başlatılan 100.000 TL borç kapatma kredisi bu sabah itibariyle hesaplara yatmaya başladı. 

Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank üzerinden yapılan Bu kampanyada devlet destekli düşük faiz oranları ile 100.000 TL ye kadar borç kapatma kredisi verileceği duyuruldu. 3 kamu Bankası tarafından yapılan duyuru sonrasında Devlet destekli olarak 100.000 TL borç kapatma kredisi sadece kredi kartı ve ihtiyaç kredisi borçları için yapılacak. 36 ay vadeye kadar verilecek olan bu borçları kapatmak isteyen müşteriler emekli çalışan devlet memuru olması durumunda bireysel borç kapatma kredisi kullanırken esnaf ve çiftçi olması durumunda 1 yıl ertelemeli ticari borç kapatma kredisi kullanabilecek.

Ziraat Bankası 100 bin TL'ye kadar devlet destekli borç kapatma kredisi başvurusu

Bankadan yapılan açıklamada 36 ay vadeye kadar bu kredileri verileceği duyurusu yapıldı. Ziraat Bankası kamu Bankası olmasından dolayı devlet destekli olarak vereceği borç kapatma kredisi de emekli olan kişilere özel kampanya hakkı tanıyor. Emekli olan kişiler emekli maaşlarına kendi Bankası üzerinden alıyorsa 100.000 TL'ye kadar borç kapatma kredisi sadece gelir belgesiz olarak verilecek. Banka şubeleri üzerinden kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi ayrıca bankanın resmi internet sitesine girebilir Kredi başvurusunu internet sitesi aracılığı ile yapabilirsiniz. 

cumhurbaskani-3

Vakıfbank ve Halkbank borç kapatma kredisi kampanyası duyurdu

Devlet destekli olarak 100.000 TL borç kapatma kredisi kampanyası başlatan bankalar arasında olan Vakıfbank ve Halkbank 36 ay vadeli 100 bin TL'ye kadar ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarınızı kapatacağız kredi için duyuru yaptı. Vakıfbank ve Halkbank üzerinden ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız en yakın banka şubesine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Genel müdürlük onaylayacak

Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapan kişilerin kredilerini genel müdürlük onaylayacak. Banka şubelerinden ve resmi internet sitesi üzerinden başvuru yaptığınız zaman genel müdürlük tarafından Kredi süreci 1 ile 5 gün arasında sürebilir ve sizlere Kredi sonra cep telefonunuza gelecek mesaj ile gönderilir. Detayları öğrenmek istiyorsanız banka şubelerine arayabilir veya size en yakın banka şubesine giderek işlem yapabilirsiniz.