Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere yönelik son dakika duyurusu yaptı. Cumhurbaşkanı tarafından emeklilere yönelik bir son dakika duyurusu gündeme geldi. Emekli vatandaşlara verilmesi planlanan kampanya kapsamında, kamu bankaları oldukça aktif bir rol alacaktır. Emeklilere yönelik olarak kamu bankaları üzerinden100 Bin TL'ye varan tutarda emekli kredisi verilecektir. Bu kampanya kapsamında işlem yapacak olan bankalar arasında ise Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank yer alacak. Bir hafta gibi bir süre itibariyle başlatılması hedeflenen kampanyada devlet destekli olarak bir uygulama yapılması planlanarak bu kredinin yalnızca emeklilere verilmesi sağlanacak. Emeklilere verilmesi planlanan 100 Bin TL emekli ihtiyaç kredisi kampanyası için katılım, bazı şartların sağlanmasına bağlı olacaktır.

Devlet destekli olarak verilecek olan ve Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan ihtiyaç kredisi kampanyasına katılmak isteyen emekliler hangi banka üzerinden kredi başvurusunu yapacaklarsa aynı banka üzerinden de emekli maaşını almak durumundadır. Emekli maaşını bu bahse konu olan bankalardan almakta olan emekliler, hem borç kapatma kredisini hem de emekli kredisini herhangi bir şart veya koşul olmadan alabilecektir.

Ziraat Bankası 100 Bin TL Emekli Kredisi Veriyor

Emekli vatandaşlar tarafından en çok tercih edilen kamu bankalarından olan Ziraat Bankası, devlet destekli ihtiyaç kredilerini vatandaşlar ile buluşturmaya devam ediyor. Ziraat Bankası, bu kampanya ile 100 bin TL'ye varan krediyi emeklilere özel olarak resmi internet sitesi üzerinden de duyurmuştur.

cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-emekliler-icin-duyuru-yapti-bugun-basladi-odemeler-veriliyor

Ziraat ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emekliler, 100 Bin TL kredi almak için bankanın şubeleri üzerinden başvuru yapma imkanına sahip olacaklardır. Şubelere başvuru yapmanın haricinde bankanın internet sitesinden başvuru yapılabilecektir. Başvurularına onay alan emekli banka müşterileri, 50.000 TL'ye varan kredi tutarı için 36 aylık taksit ile 50.000 TL’nin üzerindeki kredilerde ise 24 aylık taksit seçeneğini kolayca değerlendirebileceklerdir.

Vakıfbank ve Halkbank Emekli Kredisi

Vakıfbank ve Halkbank üzerinden de emekliler 100 bin TL'ye varan tutarda kredi kullanabilecektir. Vakıfbank veya Halkbank üzerinden emeklilere özel ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emekli müşteriler, banka şubesine giderek başvuru yapabilecekler ve sadece kimlik bilgilerini banka yetkilisine ileterek en kolay ve hızlı şekilde kredi başvurularını yapabileceklerdir.