Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan Duyurdu: Kamu Bankaları Üzerinden Borç Kapatma Kredileri Başladı

Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan Duyurdu: Kamu Bankaları Üzerinden Borç Kapatma Kredileri Başladı, Son dakika kredi kampanyasına herkes katılabilecek...

Ekonomi 21.09.2021 - 09:17 21.09.2021 - 09:17 Vural Pars

Son dakika kredi kampanyası başladı. Cumhurbaşkanı yaptığı duyuruda kamu bankalarının altını çizdi ve banka borçlarını kapatmaları için kredi vermeleri gerektiğini söyledi. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden yapılan kampanya da son dakika olarak yeni bir kredi kampanyası başladı. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank devlet destekli olarak kredi vereceğini açıkladı. Bu kredilerde 50.000 TL'ye kadar 36 ay vadeli işlem yapılırken, 50.000 TL üzerinde krediler için son yasa gereği, 24 ay vade ile işlem yapılacaktır. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank diğer bankadaki tüm kredi kartı ve ihtiyaç kredisi borçlarınızı kapatacak. 

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank borç kapatma kredisi şartları belli oldu...

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden borç kapatma kredisi başvurusu yapacak olan kişiler, bankaların belirledikleri politikalara uygun müşteri olması durumunda işlem yapabilecekler. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredi alacak kişilerin emekli olması durumunda emekli maaşlarını kendi bankalarına taşımalarını isteyecektir. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden sigortalı olarak iş yerinde çalışan kişilerin en az asgari ücret almaları ve 12 aylık sigortası olması gerekmektedir. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden işlem yapacak olan kişiler, icralık ve kırmızı kalem olmuş borçları için bu kredileri alamayacaklardır...

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank başvuru nasıl yapılacak?

Cumhurbaşkanı tarafından onay verilen ve devlet destekli olarak verilecek bu krediler için başvuru 2 yöntemle yapılacak. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank banka şubelerinden veya bankaların resmi internet siteleri üzerinden borç kapatma kredisi başvurusu yapabileceksiniz. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank şubelerine giderek kredi başvurusu yapacaksanız, banka şubelerine giderken, kimlik, gelir belgesi, cep telefonunuz ve borçlu olduğunuz bankalardaki borçların toplamı ile gitmeniz yeterli olacaktır. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından sizlere verilecek olan borç kapatma kredisi başvuru formunu doldurarak hemen işlem yapabileceksiniz. 

cumhurbaskani-rt-erdogan-duyurdu-kamu-bankalari-uzerinden-borc-kapatma-kredileri-basladi

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden borç kapatma kredisi aldığınızda sadece borçlarınız için kredi alacak, ilk taksit ödemesinde 3 ay erteleme yapacak, bu krediler üzerinden ihtiyaç kredisi kullanamayacaksınız. Banka borçlarınızı kapatacağınız devlet destekli borç kapatma kredisi aldığınızda banka düzenli ödemeler yapan kişilere 3 ay sonrasında ihtiyaç kredisi limiti açacaktır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@