Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da kampanya duyurusu yapılan borç kapatma kredileri ilgili kampanya bugün başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılacak olan ve devlet destekli ödenecek olan bu kredileri sadece kamu bankaları, kullandırılacak. Kamu bankaları üzerinden kredi kullanacak olan vatandaşlar, başvuru yaptıktan sonra genel müdürlük tarafından onay alacaklar ve bu onay sonrası kredi alabilecekler. 

Ziraat Bankası Vakıfbank veya Halkbank üzerinden kredi kullanacak olan kişiler Devlet destekli olarak bu kredileri alabilmeleri için bazı şartlara uygun olması gerekir. 100000 TL'ye kadar verilecek olan borç kapatma kredisi için bankalar, güncel olan banka borçları için kredi kullandırımı yaptıracaktır. 100000 TL'ye kadar kredi kullanacak olan kişiler banka şubelerine giderek veya bankanın resmi internet sitelerine girerek başvurularını gerçekleştirebilir. 

Kamu Bankası olan Ziraat Bankası üzerinden de 100.000 TL borç transferi kredisi kullanabiliyorsunuz. Banka çalışan emekli olan esnaf olan ve devlet memuru olan herkese bu borç kapatma kredisi veriyor. Özellikle 100.000 TL üzerinde de kredi başvurusu bu banka üzerinden yapabiliyorsunuz. Size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek Kredi başvurunuzu yapabilir ve ne kadar kredi onayı alacağınızı görebilirsiniz.

cumhurbaskani-son-dakika-acikladi-bankalardan-borclar-kapatilacak-36-ay-vadeli-nakit-verilecek1

Emekli olan kişilerin emekli maaşları Ziraat Bankası üzerinde olması çalışan kişilerin de en az 6 aylık sigortaların olması gerekmektedir. Ziraat Bankası üzerinden alacağınız bu krediler de ihtiyaç kredisi kredili mevduat hesabı ve kredi kartı borçlarınızı kapatacaksınız.

Bankalarda, icralık borçları olan kişiler, Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden verilen borç kapatma kredileri için başvuru yapamazlar. Sadece bankalardaki olan güncel borçlarınız için kredi kullanabilirsiniz. Kamu bankaları olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank, yaptıkları bu kampanyalar haricinde emekli olan ve çalışan olan kişilere de bireysel olarak yüksek limitli krediler kullandırmaya devam ediyor.