Cumhurbaşkanı Talimat Verdi! Tüm Banka ve Senet Borçları Kapatılıyor

Cumhurbaşkanı talimat verdi, banka ve senet borçları kapatılacak. Kapatma için 100.000 TL kredi imkânı… İşte Kapatmanın detayları…

Ekonomi 04.10.2021 - 08:40 04.10.2021 - 08:40 Vural Pars

Cumhurbaşkanı Talimat Verdi! Tüm Banka ve Senet Borçları Kapatılıyor: Cumhurbaşkanı talimat verdi, banka ve senet borçları kapatılacak. Kapatma için 100.000 TL kredi imkânı… İşte Kapatmanın detayları…

Pandemi sürecinin etkisi ile ödemelerde sıkıntı yaşayanların imdadına Cumhurbaşkanı yetişti. Cumhurbaşkanı tarafından verilen talimat vatandaşın yüzünü güldürdü. Bankalara borcu olan ve senet ödemesi bulunan kişilere Vakıfbank üzerinden kredi imkanı. Kredi kullanarak 100.000 TL ye kadar olan borçlarını kapatma imkânı ile vatandaşlar bir nebze olsun rahat nefes alacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından verilen talimata göre kamu bankaları, vatandaşların ödeme güçlüğü yaşamamaları için bu uygulamanın kamu bankaları aracılığı ile gerçekleştirileceğini bildirdi.  Bu konuda ilk atağa geçen bankaların başında Vakıfbank yer almaktadır. İlk planda esnaflara, sonraki aşamada ise bireysel olarak kredi vermeyi planlayan banka 100.000 TL tutarındaki krediye uygulamaya koydu. Bu kampanya ile sadece banka borçları değil aynı zamanda senet borçları da kapatılabilecek. Senet borcu olan kişiler faturalarını bankaya vermeleri halinde senet borçları ödenecektir. Bunun yanı sıra kredi ödemelerinde 3, 6 ve 9 aylık erteleme imkânı da sunulmaktadır.

Vakıfbank, Borç Kapatma Kredisinin Detayları

Borç kapatmak için Vakıfbank tarafından başlatılan kampanyaya başvuru yapmak isteyenler, başvurularını ihtiyaç kredisi bölümünden yapabileceklerdir. Banka politikalarına uygun durumları olanlar, emekli maaşını bu bankadan alan emekli vatandaşlar kredi imkânından faydalanabilecektir. Şayet emekli maaşını bu bankadan almıyor iseniz, maaşını bankaya taşıyarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Sigortalı olarak çalışanlardan başvuru yapacak olanlar en az 6 aylık sigorta primlerinin bulunması gerekir.

Borç Kapatmak İçin Başvuru Yöntemleri

Borç kapatmak için nasıl bir süreç izlenmeli konusunda merak edilen birçok konu mevcuttur.  Borç kapatmak kredisi kullanmayı düşünüyor iseniz, banka şubelerinden işlem yaptırmanız gerekir. Zira bankada borcu olan kişinin kredi onayı alması zordur. Bu nedenle kredi belgeleri ile birlikte en yakın banka şubesine uğramak gerekir. 36 ay vadeli kredilerden faydalanmak için bankaya bu konuda bilgi vermeniz gerekir.

cumhurbaskani-talimat-verdi-tum-banka-ve-senet-borclari-kapatiliyor

Emekliler İçin Özel Kampanya

Emekli olan vatandaşlar için bankalar uygun faiz oranları ile 100.000 TL üzerinde kredi sunmaktadır. Emekli olan kişilerin emekli maaşlarını bankaların taşımaları halinde 36 ay vadeli kredi kullanabilecektir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@