Kira ödemekten sıkılan ve artık ev sahibi olma zamanı geldiğini düşünen kişilerin ilk yaptıkları araştırma banka kredileri olmuştur. Genellikle bir ev sahibi olacağımız zaman, bankaların konut kredileri kampanyaları bize cazip gelmiştir. Çünkü alacağımız evin tamamının parasını bulamadığımız için ufak bir peşinat sonrasında bankalardan konut kredisi başvurusu yaparak hayalimizdeki evi alabiliriz.

Her bankanın konut kredilerinde faizlerinde olduğu gibi kredi onayı verme şartları da farklıdır. Bu sebeple size uygun olan bankadan kredi başvurusu yapacaksanız öncelikle banka politikalarına uygun müşteri olmanız gerekmektedir. Banka politikasına uygun müşteri olmanız için kredi notunuzun yüksek, gelir belgenizin düzgün, banka sicilinizin sıkıntısız olması gerekmektedir. Bankalarda sürekli gecikmede iseniz veya icralık durumlarınız varsa onay alamazsınız. Şimdi sizlere şartlara uygun olmanız durumunda 0.94 faiz oranı ile konut kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verelim.

Ziraat Bankası 0.94 Faiz Oranı ile Konut Kredisi Başvurusu

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası, en uygun faizlerle kredi veren bankalardan da birisidir. Sizde bu bankadan kredi başvurusu yaptığınızda konut kredisi dahil tüm kredilerde uygun faizlerle kredi kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası 0.94 faiz oranı ile müşterilerine kredi vermektedir. 180 ay vadeye kadar konut kredisi alabilirsiniz. Banka müşterilerine kredi notu uygun olan ve en az 6 ay sigortası olanlara onay vermektedir. Sizde eğer Ziraat bankası üzerinden konut kredisi alacaksanız bu şartlara uygun olmanız durumunda hemen en yakın banka şubesine giderek evraklar ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurusu için gelir belgesi, kimlik, alacağınız evin tapu fotokopisi ve borcu yoktur kağıdı yeterlidir. Kredi onayı aldığınızda banka krediyi ekspertiz değerine göre verecektir. Ekspertiz değerinin %90’ına kadar kredi kullanabilirsiniz.

cumhurbaskani-talimati-verdi-bankalardan-094-faizli-kredi-donemi-basliyor1

TEB 0.94 Faiz Oranı ile Konut Kredisi Başvurusu

Son zamanlarda tüm kredilerinde kampanya yapmaya başlayan TEB bankası da konut kredilerinde kredi notu yüksek müşterilere 0.94 faiz oranı ile kredi vermektedir. 120 ay vadeye kadar verilen bu kredilerde faiz oranının düşük olmasını istiyorsanız banka şartlarına uygun müşteri ve kredi notu yüksek birisi olmanız gerekmektedir. Başvurular sadece banka şubelerinden evraklarınız ile yapılmaktadır. Kredi alacağınız zaman ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.

Kuveyt Türk 0.94 Kar Payı Oranı ile Konut Kredisi

Faizsiz ve helal konut kredisi almak istiyorsanız, ülkemizde islami şartlara göre kredi veren Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Banka faiz yerine kar payı uygulaması kullanmaktadır. 120 ay vadeye kadar hayalinizdeki evi bu bankanın verdiği finansman kredisi ile giderebilirsiniz. Kuveyt Türk konut kredisine başvuru yapmak için kredi notunuzun 1200 ve üzerinde olması sigorta durumunuzun da en az 1 yıllık olması gerekmektedir.