Araç fiyatlarını yükselmesinin ardından birçok kişi için araç sahibi olmak oldukça zorlandı ve taşıt kredisi paketlerindeki limitler nedeniyle birçok kişi banka kredisi ile araba alma konusunda zorluk yaşadığı nokta yapılan yeni açıklamanın ardından Halkbank tarafından 84 ay vadeli araç kredisi finansmanı sağlanacağı açıklandı.

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

1.5 milyon TL tutarındaki ödeme için 84 ay boyunca vade fırsatı ile araç sahibi olmak mümkün olacak. Araç fiyatlarının aşırı artması nedeniyle 400.000 TL tutarından başlayan araçlar için yeni duyurulan kampanya Birçok kişiyi memnun etti. Araba sahibi olmak isteyenlerin artan kredi ihtiyacı böylece karşılanacak. Konunun detayını Hazırlamış olduğumuz haberi inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Artan Araç Fiyatlarına Yeni Çözüm Halkbank'tan

Araç fiyatlarında yaşanan yüksek artışlar için Halkbank tarafından çözüm sağlanacak. Son dönemlerde sıfır araç fiyatlarındaki aşırı yükselmenin ikinci el araç fiyatlarına da etki etmesi nedeniyle özellikle alt gelir grubunda olan kişiler için imkansız bir hal alan araç satın alma durumu orta gelir grubundaki kişileri de olumsuz etkilemişti. 

Diğer taraftan ticari araçları ile faaliyetlerini sürdüren kişiler için daha sıkıntılı olan bu süreç ile alakalı mağduriyetin kaldırılması için Cumhurbaşkanlığı tarafından yeni çalışmalar yapıldı. Recep Tayyip Erdoğan imzasını Taşıyan destek kredisi ile sıfır araç almak isteyen kişiler için 84 ay boyunca vadeli araç kredisi imkanı duyuruldu.

84 Ay Vade İle Taşıt Kredisi İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Yapılan duyurunun ardından Halkbank üzerinden 84 ay vade ile taşıt kredisi için nasıl başvuru yapılır konusunun cevabı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası Taşıyan Bu karar kabine toplantısından sonra açıklandı ve yapılan duyuruya göre 84 ay boyunca vadeli taşıt kredisi için başvurular başladı. Halkbank üzerinden açılan başvuru ekranı ile bu imkan sağlanacak.

Hazine ve maliye bakanı Nureddin Nebati’nin yaptığı açıklamada ülkemizdeki esnaf ve girişimcilerin her zaman korumasına yönelik kararlara sürdürüldüğü belirtilerek ticari araçlarla faaliyetlerini sürdüren esnaflar ve girişimciler için bu desteğin sağlandığı belirtildi. Böylece ekonominin üretim kısmında faaliyetlerini sürdüren kişiler için esnafları rahatlatmak adına 84 ay vadeli taşıt kredisi fırsatı sunulacak.

Kabine toplantısı sonrasında yapılan açıklamalara göre Türkiye Cumhuriyeti'nin 100 yılında esnaflar ve sanatkarlar için 100 milyar lira tutarında kredi kullandırılması sağlanacak. Böylece esnaflar tarafından 60 ay vadeli uygun taksitli krediler uygun faiz oranları ile kullandırılacak. Şahıs üst limitleri krediler için 500.000 TL tutarına yükseltildi ve bunun dışında iş yeri edindirme ve taşıt kredisi için 84 ay vade belirtildi. Bununla birlikte bu krediden faydalanmak için belirlenen üst limit 1 milyon 500.000 TL olacak.

Halkbank Taşıt Kredisi Başvurusu İçin Belirlenen Şartlar Neler?

Geniş kapsamlı ve uygun koşullar altında belirlenen Halkbank taşıt kredisi başvurusu için bazı şartlar bulunuyor. Düzenlenen bu kredi paketinden faydalanmak isteyen kişiler başvuru yaparken ticari faaliyetlerde kullanılmak amacıyla satın alınacak için başvuru yapacak. Yapılan bu başvuru sonrası uygun görülen esnaflar ticari faaliyetlerine uygun olan araçları satın almak için bu krediyi kullanabilecek. Ödeme konusunda uygun şartlar altında esnaflara bu kredilerin kullandırılması sağlanacak nokta Böylece esnafların ticari faaliyetleri sırasında ihtiyaç duyduğu araçları daha uygun koşullar altında satın alması ve ticari faaliyetlerinde kullanması sağlanacak. Bu fırsattan faydalanmak ve iş yerinizde kullanmak için 84 ay vade imkanı ile araç satın almak istiyorsanız hemen başvurunuzu Halkbank üzerinden yapabilirsiniz.