Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzayı attı: Bankadan 150.000 TL kullanabileceksiniz

Devlet destekli olarak 150 bin TL'ye kadar verilecek ihtiyaç kredisi için onay geldi. Son dakika olarak yapılacak olan bu kampanya kamu bankalarından alınacak...

Ekonomi 28.10.2021 - 19:12 28.10.2021 - 19:12 Vural Pars

Bankalarda kredi ve kredi kartı borcu olanlar için müjdeli haber geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından daha kamu bankalarına kredinin verilmesi gerektiği hakkında direktif verildi. Cumhurbaşkanı 150 bin TL'ye kadar borcu olan kişilerin tek bir bankada toplanması için kredilerin kamu bankalarından verileceğini duyurmuştu. Bu kredi kampanyası yarından itibaren başlıyor ve tüm banka borçlarımızı kapatarak tek bir yere ödeme kolaylığı sağlayabiliyorsunuz. 

Kamu Bankası olan Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank üzerinden yapılacak olan kampanyada ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler belirtilen şartlar dahilinde borç kapatma kredisi de alabilecek ve tüm Banka borçlarını tek bir yere toplayarak transfer yapabilecek. 24 ay vadeye kadar verilecek olan bu krediler de düşük faiz oranları dikkat çekiyor.

150.000 TL'ye kadar borç kapatma kredisi nasıl alınacak? 

Devlet destekli olarak verilecek borç kapatma kredilerinde Ziraat Bankası yapmış olduğu açıklamada kredi başvurusu yapacak olan kişilerin güncel kredi kartı ve ihtiyaç kredisi borçlarının kapsayacağı bir kampanya hazırladı. Tüm bankalardaki olan borçlarımızı tek bir yeri toplayarak Ziraat Bankası VakıfBank ve ya Halkbank üzerinden kredi başvurusu yaparak alabileceksiniz. 

Bankalar kredi başvurularını resmi internet sitesi üzerinden açmış oldukları borç kapatma kredisi sayfası üzerinden yapacak veya en yakın banka şubesinden kimlik gelir belgesi ve borç kapatma bilgilerinin olduğu bilgiler ile beraber bankadan yapacaksınız. Kredi başvurusu genel müdürlük tarafından onaylanacağı için başvuru yaptıktan sonra 1 veya 5 gün içerisinde sonuç gelecektir.

Sonuç geldikten sonra Banka borçlarını hesaplanacak ve 150 bin TL'ye kadar ne kadar banka borcunuz varsa kredi kullandırılacak. Kullanmış olduğunuz borç kapatma kredileri haricinde herhangi bir ihtiyaç kredisi kullanamayacaksınız. 

cumhurbaskani3-1

Bankalardan konut kredisi için borç kapatma yapılıyor mu?

Borç kapatma kredisi başvurusu yapacak olan kişiler konut kredisi borçlarının kapanıp kapanmadığını merak etmektedir. Borç kapatma kredisi alacaksınız sadece ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarınızı için bu kredileri kullanabilirsiniz. Komik kredisi taşıt kredisi veya kullanmış olduğunuz ipotekli krediler varsa banka şubelerine giderek bu bankalardan yapılandırma teklifi yapabilirsiniz. Kredi ve kredi kartı borçlarınızı güncel olması da önemli. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@