Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan duyuru sonrasında kamu bankaları vatandaşların t.c. kimlik numarasına göre onay vereceğini duyurdu. Kamu bankaları üzerinden Acil para ihtiyacımızı giderebileceğiniz yeni bir kampanya yapıldı. Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank üzerinden yapılan Bu kampanyada acil nakit ihtiyacı olan kişiler kimlik numarasını vererek banka üzerinden ne kadar onay aldığını ve devlet destekli kredi onayı alıp alamadığını görebilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından son dakika olarak yapılan Bu duyuruda sadece kamu bankalarının vereceği bu destek kampanyası resmen başladı. 

Başvuru yapmak isteyen kişilerin TC kimlik numarası üzerinden sorgulamaları kolay bir şekilde yapılacak ve bu sorgulamalar sonrasında hemen onay verilecek. Kredi kullanacak olan kişiler başvuru şartlarına uygun olması durumunda 10.000 TL ve üzerinde ihtiyaç kredisi veya isterlerse bankalardaki kredi borçlarını kapatan borç kapatma kredisi alabilecek. 

cumhurbaskani-duyurdu-bankalar-emekliye-7000-tl-odeyecek1-1

Son dakika olarak bankaların resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuru sonrasında başvuru ve aşamaları hakkında bilgiler yayınlandı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve 18 yaşından büyük olan herkes başvurularını yapabilecek. Emekli olan ve sigortalı olarak çalışan kişilerin bireysel olarak başvuru yapacağız bu Kredi kampanyasında esnaf olan vatandaşlar ticari bölümlerden Kredi kullanabilecek. İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler sigortalı olarak çalışıyorsa en az 6 aydır aynı işyerinde sigorta primleri yatmış olması istenecek. Emekli olan kişilerin ise emekli maaşları Ziraat Bankası VakıfBank ve ya Halkbank üzerinde olması ve başvuruyu daha kendi Bankası üzerinden yapması gerekmektedir. 

Devlet bankalarının başlatmış olduğu bu kredi kampanyası özel bankalar tarafından da yapılacak. İş Bankası Şekerbank ve Akbank üzerinden başlatılacak olan Bu kampanyada En az 10 bin TL devlet destekli kredi ödemesi imkanı sunulacak.