Cumhurbaşkanlığı Bankaların 0.49 Faizli Kredi Kampanyasını Duyurdu

Kredi koşullarına uygun olan kişilerin başvurabileceği bu kampanya ile onaylanan krediler anında hesaba geçecek. Kredinin vadesi en fazla otuz altı ay olarak belirlenecek ve kredi üç ay ertelemeli ...

Ekonomi 14.10.2021 - 09:02 14.10.2021 - 09:04 Vural Pars

Cumhurbaşkanlığı Bankaların 0.49 Faizli Kredi Kampanyasını Duyurdu: Kredi faiz oranlarının yüksek olması nedeniyle günlük nakit ihtiyacını karşılamak isteyen vatandaşlar zor durumda kalmaktaydı. Ancak Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklama bu duruma çözüm olup bankaların 0.49 faizle kredi destek kampanyası vereceği ilan edildi.

Devlet destekli ihtiyaç kredisi için faiz oranı 0.49 olup bu oranın hangi bankalardan kullanılacağı henüz netlik kazanmadı. Kredi koşullarına uygun olan kişilerin başvurabileceği bu kampanya ile onaylanan krediler anında hesaba geçecek. Kredinin vadesi en fazla otuz altı ay olarak belirlenecek ve kredi üç ay ertelemeli olarak alınabilecek. Kredinin alınacağı bankalar arasında Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın yer alacağı tahmin ediliyor.

0.49 Faizli Devlet Destekli Kredi Koşulları Nelerdir?

Faiz destek kredisi olarak da bilinen kredi kampanyası 20.000 TL’ye kadar alınabilir. Bu tutarı alabilmek için başvuru yapacak olan çalışanın 3 ay ile 6 ay arasında sigortalı olması, emekli olanların maaşını ilgili bankadan alması ve krediyi kullanacak esnafın en az iki yıllık vergi levhasının bulunması gerekir. Emekli maaşını başka bankadan alan kişilerin kredi onayı alması mümkün değildir.

Bunların yanı sıra kredi başvurusu yapacak olan kişinin kredi sicili ve notunun da uygun olması gerekir. İsteyenler kredi notunu internetten birkaç saniye içerisinde öğrenebilirler. Bankalardan kredi kullanımında kredi notunun yüksek olması her zaman avantaj sağlar. Kredi ve kredi kartı ödemelerini düzenli olarak yapan kişilerin kredi notu istenilen düzeyde olacaktır.

0.49 Faizli Devlet Destekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet desteğiyle verilen 0.49 faizli kredi başvuruları için müşterilere birden fazla yöntem sunulur. Buna göre isteyen kullanıcılar internet üzerinden başvuru yapabilecektir. Bunun için başvuru yapılacak bankanın internet sitesinden başvuru formu doldurularak işlem tamamlanır.

cumhurbaskanligi-bankalarin-049-faizli-kredi-kampanyasini-duyurdu1

Ödeme geçmişi ve kredi notu uygun olan kişilere kısa süre içerisinde olumlu geri dönüş yapılır. Siteye alternatif olarak doğrudan banka şubesine giderek, telefon bankacılığını kullanarak, bankanın mobil uygulaması gibi farklı yöntemlerle de kredi başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Tüm yöntemlerde başvuru bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girilmelidir. Aksi halde yapılan kredi başvurusu onaylanmayacaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@