Cumhurbaşkanlığı Kaynakları: Albayrak'ın İstifası Hakkında Birazdan Açıklama Yapılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa etmesinin üzerinden saatler geçmesine rağmen Cumhurbaşkanlığı'ndan henüz açıklama yapılmadı. Herkes Ankara'dan gelecek haberi merakla beklerken, Albayrak'ın yerine kimin göreve geleceği konusu soru işaretl

Gündem 09.11.2020 - 14:09 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa etmesinin üzerinden saatler geçmesine rağmen Cumhurbaşkanlığı'ndan henüz açıklama yapılmadı. Herkes Ankara'dan gelecek haberi merakla beklerken, Albayrak'ın yerine kimin göreve geleceği konusu soru işaretlerine neden oldu.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alındığı iddia edilen bilgiye göre ise Cumhurbaşkanlığı'ndan birazdan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifası hakkında açıklama yapılacak olduğu belirtildi.

Albayrak'ın istifasının ardından dolar kuru bugün gün içerisinde büyük bir düşüş göstererek 8 lira 10 kuruş seviyesine gerilemiş ve gram altın fiyatında büyük düşüş olmuştu.

Piyasalar güne olumlu başlarken, faiz arttırımı beklentisi ve yeni Hazine ve Maliye Bakanı beklentisinin piyasalarda olumlu yönde karşılık bulduğu belirtildi. Albayrak'ın başka açıklama yapıp yapmayacağı ise bilinmiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@