Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi olarak duyurulan projeler önce eski TOKİ projelerinin teslim edilememiş olması, hatta başlamamış olması ile tepki almıştı şimdi ise bambaşka bir skandal ile gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi olarak tanıttığı Sosyal Konut Projesi’nin eski olduğu Milli Gazete'den Bünyamin Güler'in haberinde ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi olarak duyurduğu ve önceki gün detaylarının açıklandığı projenin eski olduğu bilgisi ise yeni gündem konusu oldu.

Sosyal konut projesi için geri sayım başladı - Bolu Gündem

Milyonlarca dar gelirlinin ev sahibi olma umuduyla dört gözle beklediği ancak açıklanan ödeme koşulları ile bunun da ancak bir hayal olabileceği anlaşılırken, tanıtımı yapılan Sosyal Konut Projesi’nin de zaten 2019’da da duyurulan proje olduğu görüldü.

Hükümetin o dönem 100 bin konut olarak paylaştığı projenin başvuru şartlarının da yeni açıklanan Sosyal Konut Projesi’yle birebir aynı olması da dikkat çekerken, birçok TOKİ mağdurunun beklediği ancak teslim süresi uzayan evler akıllara geldi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi devrede: 2 bin 280 TL taksitle ev - Son Dakika Haberler

Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi olarak duyurulan, 250 bin sosyal konut, 100 bin konut arsası ve 10 bin işyeri projesini önceki gün kamuoyuyla paylaşılmış, yüzde 10 peşinat ve 240 ay vade ile duyurulan konutlar, ev sahibi olmak isteyen dar gelirli aileleri sevindirmişti ki Ancak iktidarın aynı projeyi 2019’da da duyurduğu anlaşıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Sosyal Konut Projesi’nin 2019 yılında da “Her yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut” ismiyle kamuoyuyla paylaşıldığı hatırlanırken, başvuru tarihleri 16 Aralık 2019 ile 15 Ocak 2020 olarak açıklanan projenin önceki gün açıklanan proje gibi yüzde 10 peşinat ve 240 ay vade olması da dikkat çekti.

“Eski proje gecikince, yeni diye tanıttılar” yorumları ise gecikmedi.

Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi! Müjdeyi Başkan Erdoğan verecek