İngiltere’de Monarşi Karşıtları, İngiliz Milletler Topluluğu Günü’nde Kraliyet Ailesi’ni protesto etti.

İngiltere Kralı 3. Charles’ın İngiliz Milletler Topluluğu Günü dolayısıyla başkent Londra’da bulunan Westminster Abbey Kilisesi’nde katılacağı tören öncesinde monarşi karşıtı protestocular, monarşinin kaldırılması talebiyle gösteri düzenledi.

Cumhuriyet isimli monarşi karşıtı kampanya grubunun düzenlediği gösteriye katılan protestocular ‘Kraliyete Son’, ‘Kraliyet Ailesini Kovun’ yazılı pankartlar taşıdı ve 3. Charles için de ‘Benim Kralım Değil’ sloganları attı.

Rebuplic (Cumhuriyet) grubu Başkanı Graham Smith yaptığı açıklamada, İngiliz halkının her kesiminin yurttaş olduğu ve kimsenin yasaların üzerinde olmadığı modern, özgür ve adil bir demokrasi ile temsil edilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca Monarşi’nin ülkenin adına ve markasına zarar verdiğini vurgulayan Graham Smith, İngiltere Monarşi’sinin İngiltere’yi tarihi olarak geçmişte kalmış gibi gösterdiğini de açıklamalarına ekledi.

6 Mayıs tarihinde İngiltere Kralı 3. Charles’ın taç giyme töreni yerine seçim yapmaları gerektiğini de protestocular tarafından ifade edildi

Öte yandan protestoya katılan grubun Kampanya Koordinatörü Ben Clinton da monarşiye karşı olduğunu bunun sebebinin de ‘Eşitlik’ olduğunu ifade etti. Temel bir demokraside devlet başkanlarını kendilerinin seçebilme yeteneğine sahip olmaları gerektiğini ifade eden Ben Clinton, İngiltere Kralı 3. Charles’ın 6 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan taç giyme törenini de protesto edeceklerini ve bu tören için yapılacak olan büyük miktardaki harcamaların da ülkedeki hayat pahalılığı ile mücadele için kullanılması gerektiğini dile getirdi.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Kampanya Koordinatörü Ben Clinton, bir krala sahip olmanın da artık son derece eski bir moda olduğunu ifade etti.