Türk Eğitim Vakfı aracılığıyla Pegasus'un 1000 Türk kız öğrenciye burs vereceği açıklandı. Cumhuriyet'in 100. yılına özel verilecek bursla beraber başvuru şartları da açıklandı.

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!

Pegasus Hava Yolları, Cumhuriyet'in 100. yılına özel olarak Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile yeni bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliği çerçevesinde, Pegasus Hava Yolları, 1000 genç kız öğrenciye üniversite eğitim desteği sağlayacak. 2023-2024 eğitim-öğretim yılında başlayacak olan bu burs programı, öğrencilerin üniversite eğitimlerini tamamladıkları döneme kadar devam edecek. Bu burs programının özelliği ise deprem bölgesinde öğrenim gören öğrencilere yüzde 25'lik bir dilimde ek destek sağlaması.

Pegasus Hava Yolları CEO'su Güliz Öztürk, toplumsal cinsiyet dengesine verdikleri önemi vurgulayarak, Cumhuriyet'in 100. yılını kutladıkları bu özel dönemde, genç kızların eğitimine destek olarak TEV ile 1000 üniversiteli kız öğrenciye yardımcı olmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Ayrıca, Pegasus'un bu desteğiyle TEV tarihinde tek seferde en yüksek desteği veren kurum olduğuna dikkat çekti.

tatilöğrenci

Öztürk, gençlerin parlak bir geleceğe sahip olmalarına katkıda bulunmayı ve dayanışma ruhunu sürdürmeyi hedeflediklerini belirtirken, özellikle deprem bölgelerindeki gençlere destek sağlama kararı aldıklarını açıkladı.

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın ise Pegasus'un 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için sağladığı burs desteğini tek akademik dönem içinde 1000 lisans öğrencisine verilen en yüksek eğitim desteği olarak nitelendirdi. Taşkın, eğitimin temel bir insan hakkı olduğunu vurgulayarak, TEV olarak 56 yıldır öğrencilere bu hakkı sağlama ve eğitimde fırsat eşitliği yaratma amacıyla çalıştıklarını belirtti. Bu iş birliği sayesinde, gençlerin aydınlık bir geleceğe ulaşmalarının yanı sıra toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesini de desteklemeyi hedeflediklerini ifade etti.

Pegasus Hava Yolları'nın bu önemli destekle, öğrencilerin eğitim yolculuklarına rehberlik ederek, kız öğrencilerin ve afetzede öğrencilerin potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olduğunu belirtti. Bu sayede, Cumhuriyet'in 100. yılında ülkemizin aydınlık yüzü olacak 1000 üniversiteli kız öğrenciye bu değerli desteği sağlamış olduklarını söyledi.