Yeşilçam'ın en değerli isimlerinden biri olan Cüneyt Arkın'ın ölüm haberi herkesi derinden sarsarken gündemdeki paylaşımlardan öne geçenler ise son röportajı ve kullandığı bir replik oldu.

Usta ismi Cüneyt Arkın, 85 yaşında hayatını kaybetti ve acı haber, tüm Türkiye'yi kısa sürede yasa boğdu. Pek çok ünlü isim, sanatçı ile olan anılarını ve fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşırken Cüneyt Arkın'ın filmleri ve hayat verdiği karakterler de yeniden gündem oldu.

Öncelikle değerli sanatçı Arkın'ın ölümünden önce verdiği son röportajda yer alan açıklamaları gündem olurken röportajındaki en dikkat çeken kısım ise "Zaman zaman siyasi fikrini beyan eden sanatçılar eleştiriliyor. Mesela barış sürecindeki akil insanlar… Size teklif edilmemiş miydi?" sorusu üzerine söylediği şu cümleler oldu;

"Valla insan önce kendi söküklerini dikmeyi öğrenmeli, sonra Türk halkına akıl vermeli ki yine de yanlış. Bana teklif geldi. 'Türk halkına akıl vermek benim haddime değildir' dedim. Gereksiz bir şeydi, ne demek akil insan? Ben halkımı iyi tanıyorum. Yol göstermeni ister, öğüt vermeni değil. Yap demekle olmaz. Senin önce onu yapıyor olman gerek."

Sedat Peker 75 Tweet Attı Listeden Erdoğan'ın Cezaevi Günleri Çıktı! Hasan Yeşildağ Aynı Cezaevinde Kalmak İçin... Sedat Peker 75 Tweet Attı Listeden Erdoğan'ın Cezaevi Günleri Çıktı! Hasan Yeşildağ Aynı Cezaevinde Kalmak İçin...

Sosyal medyada gündem olan bir konu da ünlü sanatçı Cüneyt Arkın'ın Tarık Akan'la birlikte başrolünü oynadığı 'Maden' filmindeki replikleri oldu.

‘İşçiler hayvandır, önüne gelen yere işer, olmadık yere tükürür’ demeye getirdiler."

Cüneyt Arkın için taziye mesajları - Son Dakika Haberleri

 Cüneyt Arkı filmde "İşçiler birleşin" sloganıyla biten filmde Arkın, "Ocaklarda yeterli tedbir alınsa ölenlerimizin yüzde doksanı kurtulurdu" diyordu.

Arkın'ın başrolünü Tarık Akan ile paylaştığı ve maden işçilerinin çalışma koşullarının anlatıldığı 1978 yapımı Maden filminde yaptığı konuşma sosyal medyada en çok paylaşılan sahnelerden olurken "İşçiler birleşin" sloganıyla biten filmde Arkın, maden sahibine karşı şu sözleri söylüyordu:

"Bu adamlar kargaşa çıkararak işi ‘oldu bitti’ye getirmek istiyorlar. Arkadaşlar burada cinayet işleniyor. Ocaklarda yeterli tedbir alınsa ölenlerimizin yüzde doksanı kurtulurdu. Başımızdaki sahte sendikacılar toplu sözleşmelerde alınan göstermelik kazanımlarla bizleri oyaladılar. Üstüne üstlük toplu sözleşmeye ‘işçiler yerlere tükürmeyecek ve açığa işemeyecek’ gibi bizi küçülten maddeler konulmasına izin verdiler. Yani ‘İşçiler hayvandır, önüne gelen yere işer, olmadık yere tükürür’ demeye getirdiler."

Cüneyt Arkın'ın 'Maden' filmindeki o sahnesi gündemde: 'Burada cinayet işleniyor'