Hatalı basım paralar günümüzde oldukça revaçta olmaktadır. Piyango size de vurabilir. Cebinizde 5-50-200 TL olanlar dikkat edin.

200 bin liraya kadar satılıyor... Cüzdanında 5-50-200 TL olanlar dikkat! Bu para hayatınızı kurtarır!  Matbaalar için en güvenilir kurumlardan biri demek yanlış olmaz. Buradan çıkan her banknot detaylı bir inceleme aşamasından geçer. Fakat bazı ince detaylar incelemelerde uzmanların gözünden kaçabilmektedir. Bu durum oldukça nadir olduğundan hatalı banknotlar oldukça yüksek fiyatlara alıcı bulmaktadır. 

Matbaalar için en güvenilir kurumlardan biri demek yanlış olmaz. Buradan çıkan her banknot detaylı bir inceleme aşamasından geçer. Fakat bazı ince detaylar incelemelerde uzmanların gözünden kaçabilmektedir. Bu durum oldukça nadir olduğundan hatalı banknotlar oldukça yüksek fiyatlara alıcı bulmaktadır. 

Koleksiyonerler Büyük İlgi Gösteriyor 

Nadir ürünleri toplayıp sergilemeyi seven koleksiyonerlerin en çok rağbet ettiği parçalardan birisi de banknotlardır. Para birimlerinin hatalı olanlarını toplayıp sergilemek birçok koleksiyonerin hayallerini süslemektedir. Bu nedenle internette bu tarz hatalı paraların satışı hızlıca gerçekleşmektedir. Büyük hatalara sahip olan paraların satışında genelde açık artırma usulü uygulanmakta ve en yüksek para veren kimselere bu hatalı paralar gitmektedir.

Hataları az olan paralarda ise değeri fazla olmadığından bu kadar rekabet olmamaktadır. Genelde bu tarz değeri düşük paralar uzun sürelerde satılmakta ve daha ucuza gitmektedir. Ellerinde az hatalı paralar bulunan kimselere tavsiyemiz paralarını iyi korumalarıdır. Çünkü paraların yıpranması da değerlerini düşürecek ve satış ihtimalini azaltacaktır. 

Yapı Kredi Bankası banka hesabı olan vatandaşlara 5 dakika içerisinde 50.000 TL ödeme verilecek Yapı Kredi Bankası banka hesabı olan vatandaşlara 5 dakika içerisinde 50.000 TL ödeme verilecek

ilan365.net özel haber