Dakikalar önce açıklandı! PTT resmen çıldırdı, herkese hibe verecek, başvurularda patlama yaşandı!

Dakikalar önce açıklandı! PTT hibe verecek herkes alabilir, başvurularda patlama yaşandı. Her an kapanabilir! PTT hibe desteği ödemeleri ve detaylar haberimizde…

Ekonomi 24.07.2021 - 11:21 24.07.2021 - 11:21 Volkan Arık

Koronavirüsle mücadele sürecinde yaptığı ödemelerle vatandaşları maddi anlamda büyük destek veren PTT, yeni bir hibe desteği duyurusu yaptı. Sınırlı başvuruyla kabul edilecek olan destek ödemelerine dakikalar içinde binlerce kişi başvurdu. PTT tarafından yapılacak olan destek ödemesinin detayları da yine birçok vatandaş tarafından araştırılıyor. Ancak sınırlı sayıda başvuru kabul ediliyor bu nedenle başvuru yapmak isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor. PTT'nin vatandaşları devam eden desteklerinin detayları haberimizde...

Dakikalar önce açıklandı! PTT hibe verecek herkes alabilir, başvurularda patlama yaşandı. Her an kapanabilir! PTT hibe desteği ödemeleri ile koronavirüs pandemisi sürecinde vatandaşların cebini rahatlatmaya devam ediyor. Özellikle Dar gelirli vatandaşlar yapılan ödemeler sayesinde rahat bir nefes alırken bayram sonrasında cepleri rahatlatacak olan yeni hibe desteği ödemeleri biraz önce duyuruldu. PTT resmen çıldırdı herkese 300, 400 ve 600 TL destek ödemesi dağıtıyor.

dakikalar-once-aciklandi-ptt-resmen-cildirdi-herkese-hibe-verecek-basvurularda-patlama-yasandi-1

AZ ÖNCE GÜNCEL DUYURU YAPILDI

PTT tarafından sağlanacak hibe desteği ödemeleri ile ilgili Az önce güncel duyuru yapıldı. Koronavirüsle mücadele sürecinde maddi anlamda zor günler geçiren vatandaşlara ilaç gibi gelecek olan bu yeni ödeme ile birlikte 300, 400 ve 600 TL destek almak mümkün olacak. Bakanlık destekli olarak yapılan ödemeler özellikle yeni doğum yapmış kadınlara veriliyor. 2015 yılından bu yana yapılan doğum yardımı ödemelerinin rakamları güncellenirken maddi anlamda doğum sürecinde zorluk çeken kadınlar bu ödemeler sayesinde rahat bir nefes alacak gibi görünüyor.

dakikalar-once-aciklandi-ptt-resmen-cildirdi-herkese-hibe-verecek-basvurularda-patlama-yasandi-3

600 TL'YE KADAR ÖDEME ALMAK MÜMKÜN

Doğum yardımı ödemeleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2015 yılından bu yana ödeniyor. PTT aracılığı ile yapılan ödemeler çocuk sayısına göre doğum yapan kadınların hesabına yatırılıyor. bir çocuk için tek seferde 300 TL ödeme yapılırken ikinci çocuk için 400 TL, 3 ve daha fazla çocuk için ise 600 TL ödeme Doğum yardımı olarak anında hesaplara geçiyor.

dakikalar-once-aciklandi-ptt-resmen-cildirdi-herkese-hibe-verecek-basvurularda-patlama-yasandi-4

PTT ÜZERİNDEN HEMEN ÇEKEBİLİRSİNİZ

Doğum yardımı almak isteyen kadınlar hemen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının internet sitesi üzerinde bulunan formu doldurabilir ya da e-devlet üzerinden başvuru yapabilir. aynı zamanda başvurular sosyal hizmet merkezleri ve kaymakamlıklar aracılığı ile de kabul ediliyor. Çocuk sayısına göre hesaplama yapılarak belirlenen tutar anında PTT üzerinden hesabınıza yatırılıyor. Eğer PTT'ye bildirdiğiniz bir IBAN numaranız yoksa kimlik kartınız ile birlikte PTT şubesine giderek de ödeme alabilirsiniz.

dakikalar-once-aciklandi-ptt-resmen-cildirdi-herkese-hibe-verecek-basvurularda-patlama-yasandi-5

DOĞUM YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Doğum parası yardımı almak isteyen kadınlar da aranan başvuru şartları ise şöyle;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Mavi kart sahibi olmak

Başvuruyu annenin yapması

Bebeğin canlı dolması

Gelişmelerden Haberdar Olun

@