Danimarka Finlandiya maçı neden ertelendi? Kalbi duran Eriksen'in sağlık durumu nasıl?

Euro 2020 Danimarka Finlandiya maçı neden ertelendi? Maçta kalbi duran Eriksen'in sağlık durumu nasıl?

Gündem 12.06.2021 - 20:30 12.06.2021 - 21:00 Volkan Arık

Euro 2020 B grubunda Danimarka ile Finlandiya arasında oynanan karşılaşma ertelendi. UEFA tarafından yapılan açıklamada acil bir tıbbi müdahaleye deneyle maçın ertelendiği duyuruldu. Peki Danimarka Finlandiya maçı neden ertelendi? Kalbi duran eriksenin sağlık durumu nasıl?

Euro 2020 B grubu maçında Danimarka ile Finlandiya karşı karşıya geldiği sırada Danimarka'nın yıldız futbolcusu Christian Eriksen bir anda yere yığıldı. Yıldız futbolcunun kalbinin durduğu öğrenilirken saha içerisinde yapılan ilk müdahalenin ardından sedye ile sahadan çıkarıldı ve hastaneye kaldırıldı. Peki Eriksen öldü mü? Eriksen'in sağlık durumu nasıl? Euro 2020 Danimarka Finlandiya maçı ne zaman oynanacak?

danimarka-finlandiya-maci-neden-ertelendi

DANİMARKA FİNLANDİYA MAÇI NEDEN ERTELENDİ?

Euro 2020 B grubunda Danimarka ve Finlandiya arasında oynanan maçta 43. dakika oynanırken Yıldız futbolcu Christian Eriksen, Taç çizgisine yakın bir noktada yere yığıldı. Maçın hakemi hemen oyunu durdurarak futbolcunun yanına hareket ederken sağlık ekipleri de sahaya davet edildi. Sağlık ekibi saha içerisinde Yıldız futbolcuya Kalp masajı yapmaya başladı. 29 yaşındaki futbolcunun etrafında çember oluşturan takım arkadaşları ise görüntü alınmasını engellemeye çalıştı. Yaklaşık 15 dakika süren kalp masajının ardından eriksen sedye ile sahadan götürüldü. Yaşanan acı olay sonrasında UEFA'nın sosyal medya hesabından bir açıklama yapılarak maçın ertelendiği duyuruldu.

danimarka-finlandiya-maci-neden-ertelendi-kalbi-duran

CHRİSTİAN ERİKSEN’İN SAĞLIK DURUMU NASIL?

UEFA bir son dakika açıklaması yaparak hastaneye kaldırılan Christian Eriksen’in sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Saha içinde kalp masajı yapıldıktan sonra hastaneye kaldırılan futbolcunun durumu hakkında yapılan açıklamada hastanede tedavi altında olduğu ve durumunun stabile olduğu ifade edildi.

DANİMARKA FİNLANDİYA MAÇI NE ZAMAN OYNANACAK?

Euro 2020 B grubunda oynanan Danimarka Finlandiya maçı, yaşanan üzücü olay nedeniyle ertelenmişti. Şimdi hareket ertelenen Danimarka Finlandiya maçı ne zaman oynanacak sorusunun yanıtını araştırıyor. Henüz UEFA tarafından maçın yeni tarihine ilişkin bir bilgi paylaşılmadı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@