Spor spikeri Hande Sarıoğlu'nun Instagram hesabından paylaştığı dans videosu sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Evinde oryantal dans yaparken çekilmiş bir videosunu paylaşan Hande Sarıoğlu'nun bu görüntüleri dikkat çekmişti. Dans videosunu beğenenler olduğu kadar eleştirenler de vardı. Sert eleştirilere maruz kalan Hande Sarıoğlu, Habertürk TV yönetimiyle bu konuda anlaşmazlığa düştü ve kanaldaki spor spikerliği görevinden ayrılmak zorunda kaldı. Sarıoğlu'nun Habertürk'ten ayrılması sosyal medyada tartışma konusu oldu.


"Öyle sallarsan böyle kovulursun"


Vedalaşmak için Fatih Altaylı'ya mesaj attığını ancak kendisine yanıt gelmediğini kaydeden Hande Sarıoğlu, yayındaki arkadaşları ve Fatih Altaylı ile vedalaşmak için kanal gittiğini söyledi. Fatih Altaylı'yı ziyaret ettiğini ve veda etmek istediğini kaydeden Sarıoğlu, hiç beklemediği bir tavırla karşılaştığını söyledi. Altaylı'nın kendisine "öyle poponu sallarsan işte böyle kovulursun" dediğini aktaran spor spikeri Sarıoğlu, samimi hisler besleyerek vedalaşmaya çalıştığını ancak böyle bir muameleye maruz kaldığını kaydetti.


"O programdan resmen kovuldum"


Dans videosu sonrası medyanın odağına yerleşen Hande Sarıoğlu, Beyaz TV'de ekrana gelen "Söylemezsem Olmaz" adlı programa bağlandı. Yaklaşık bir yıl önce yayımlanan bir program sırasında Fatih Altaylı ile tartıştığını hatırlatan Sarıoğlu, Altaylı'nın canlı yayını terk ettiğini söyledi. Programdan sonra Altaylı'yı aradığını ancak asla geri dönüş almadığını kaydeden Sarıoğlu, zaten o programın da bir süre sonra yayından kaldırıldığını hatırlattı. Yayından kaldırılan programın Fatih Altaylı tarafından başka bir kanalda yapılmaya devam edildiğini kaydeden Hande Sarıoğlu, o programdan resmen kovulduğunu ifade etti.