Dardanel Ton skandal Euro 2020 paylaşımı tepki çekti! Dardanel Ton kimin, sahibi kim?

Türkiye’nin en büyük ton balığı üreticilerinden olan Dardanel Ton Euro 2020 paylaşımı ile tepkilerin odağı oldu.

Gündem 12.06.2021 - 13:36 12.06.2021 - 13:40 Volkan Arık

Ton balığı ürünleri ile tanınan Dardanel Ton firması Türkiye İtalya Euro 2020 maç öncesinde sosyal medyadan yaptığı paylaşımla büyük tepki topladı. Dardanel Ton'un Instagram hesabından yapılan paylaşımda makarnalı ton balığı fotoğrafının üzerine “Bu akşam makarnaya koyuyoruz" yazıldı. Dardanel Ton'un Euro 2020 paylaşımı sosyal medyada cinsiyetçi bulunurken çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi. Peki Dardanel Ton kimin? Dardanel Ton sahibi kim?

DARDANEL'İN EURO 2020 PAYLAŞIMINA TEPKİ

Dardanel Ton’un sosyal medya hesabından yapılan Euro 2020 paylaşımında "EURO 2020 Turnuvasında A Milli Futbol Takımımıza yürekten başarılar dileriz" denildi. Kısa süre içerisinde bu paylaşıma sosyal medyadan tepki yağarken ünlü firma paylaşımı kaldırmak zorunda kaldı.

dardanel-ton-skandal-euro-2020-paylasimi-tepki-cekti-dardanel-ton-kimin-sahibi-kim

DARDANEL TON'UN SAHİBİ KİM?

Skandal Euro 2020 paylaşımı ile sosyal medyanın gündemine oturan Dardanel Ton’un sahibi kimdir nereli kaç yaşında sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Dardanel Ton'un sahibi Niyazi Önen, Çanakkale'de 1950 yılında dünyaya geldi. Evli ve iki çocuk babası olan Niyazi Önen Dardanel firmasının kurucusu ve aynı zamanda şu andaki sahibidir. Dardanel Ton'un yanı sıra Niyazi Önen’in Dardenia ve Mister No isimli firmaları da bulunmaktadır. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Niyazi Önen, Dardanel firmasını 1984 yılında kurulmuştur. Türkiye'nin ilk konserve ton balığı üreticisi olan Dardanel, Çanakkale'de kurulmuştur şirketin şu anda merkezi ve fabrikası yine Çanakkale'de yer almaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@