Star TV ekranlarında ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses'in sunumuyla gerçekleşen İbo Show'a bu hafta gelen konuklar arasında Davut Güloğlu yer alıyor. Karadenizli şarkıcı Davut Güloğlu, izleyenleri ve dinleyenleri ile buluşmak için İbrahim Tatlıses'in eğlence

Star TV ekranlarında ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses'in sunumuyla gerçekleşen İbo Show'a bu hafta gelen konuklar arasında Davut Güloğlu yer alıyor. Karadenizli şarkıcı Davut Güloğlu, izleyenleri ve dinleyenleri ile buluşmak için İbrahim Tatlıses'in eğlence programı olan İbo Show'a konuk oldu. İbo Show'a her hafta birbirinden ünlü ve sevilen isimler konuk olmaya devam ederken İbrahim Tatlıses, izleyenlerin en çok sevdiği sanatçıları getirmeye özen gösteriyor. Bir süredir izleyenler tarafından gelmesi istenen isim de Davut Güloğlu'ydu. Ünlü şarkıcı ve aranjör olan Davut Güloğlu, bu akşam 27 Şubat Cumartesi günü İbo Show'a konuk olacak. Peki, Davut Güloğlu kimdir? Boyu kaç?

Karadenizli şarkıcı Davut Güloğlu, dinleyenleri tarafından oldukça sevilen isimler arasında yerini alıyor. Bir süredir ekranlara gelmeyen ve adından bahsettirmeyen Güloğlu, İbo Show'a konuk oluyor. Şarkıları, dansları, enerjisi ve karadeniz ağzıyla Davut Güloğlu, İbo Show'da dinleyenleri ile buluşacak. Davut Güloğlu hakkında merak edilen pek çok soru var. Biz de sizler için ünlü şarkıcı Davut Güloğlu hakkında merak edilenleri araştırdık ve haberimizde yer verdik. İbo Show konuğu Davut Güloğlu kimdir?Davut Güloğlu Kimdir?

Ünlü şarkıcı Davut Güloğlu'nun adından ve konuşmasından da anlayacağınız gibi Davut Güloğlu Karadenizlidir. Davut Güloğlu Rizelidir. Rizeli olan Davut Güloğlu, 1972 yılında Rize'de doğmuştur. Uzun yıllardır ekranlarda olan Davut Güloğlu'nun yaşı merak ediliyor. Davut Güloğlu 49 yaşındadır. Davut Güloğlu 11 kardeştir, babası memur ve annesi ev hanımıdır. Davut Güloğlu'nun anne ve babası, Güloğlu daha çok genç yaştayken vefat etmiştir. Bunun üzerine Davut Güloğlu futbola merak sarmış ve 6 yıl profesyonel futbol oynamıştır. Davut Güloğlu Rize Belediye Spor, Salaha Spor gibi amatör futbol kulüplerinde oynamıştır.

Futboldan ziyade müziğe ilgi duyan Davut Güloğlu, 1991 yılında İstanbul’a geldi ve pek çok iş yaparak hayatını devam ettirmeye çalıştı. İstanbul'da fırın, restoran, market gibi yerlerde çalışıp hayatını devam ettiren Davut, 1998 yılında ilk albümü "Sarılsam da olmayi" ile müzik piyasasına girmiştir. İlk albümü ile başarılı olamayan Davut Güloğlu ardından vazgeçmeyip üretmeye ve çalışmaya devam etmiştir. Sonrasında pek çok müzik eğitimi alan Davut, kendisini geliştirmeye devam etmiştir. Müzik anlamında aldığı eğitimler ile kariyerinde emin adımlarla ilerleyen Davut Güloğlu, 2001 yılında Nurcanım albümünü çıkarmıştır. Ardından asıl ününü 2003 yılında çıkardığı Katula Katula ile kazanmıştır.Davut Güloğlu Katula Katula albümü ile ün ve şöhrete kavuşmuştur. Sonrasında çıkardığı şarkı ve albümler ile ününe ün katarak başarı merdivenlerini tırmanmaya devam etmiştir. Davut Güloğlu 2007 yılında çıkardığı Kapak Olsun albümü ile uzun süre konuşulmuş ve başarıdan başarıya koşmuştur.

Müzik kariyerinin yanında bir dönem de sunuculuk yapmıştır. Davut Güloğlu 24 Ocak 2011 yılında Kanaltürk televizyonunda Ece Erken ile sunuculuğunu paylaştığı 'Hayata Gülerken' programını sunmuştur. Sabah kuşağı programında sunuculuk yapan Davut Güloğlu, müzik kariyerinde de kendisini geliştirmeye devam etmiştir.

Davut Güloğlu evli mi, bekar mı yoksa boşandı mı soruları da oldukça fazla soruluyor. Ünlü türkücü Davut Güloğlu, 1993 yılında Sibel Yıldırım ile evlenmiştir. Sibel Yıldırım ile evlenen Davut Güloğlu, eşi ile 2003 yılında ayrılmıştır. 2003 yılında eşinden boşandıktan sonra bir daha evlenmeyen Davut Güloğlu hala bekardır. Davut Güloğlu'nun 1 oğlu vardır. Davut Güloğlu'nun Cengizhan adında bir erkek evladı vardır. Davut Güloğlu'nun boyu 1.75 metre ve kilosu 78'dir.

Davut Güloğlu Albümleri

1998: Sarılsamda Olmayi Darılsamda Olmayi
2001: Nurcanım
2003: Katula Katula
2004: Dur Orda Dur
2005: Çat Çat
2007: Kapak Olsun
2009: Kopalım Bari
2012: Seni Seni
2015: "Aşk"