INDEPENDENT haber sitesine göre, James Gunn, Marvel ve DC evrenleri arasında bir crossover yapılması olasılığından bahsetti.

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!

INDEPENDENT haber sitesine göre, James Gunn, Marvel ve DC evrenleri arasında bir crossover yapılması olasılığından bahsetti. Sinemacı, Marvel Sinematik Evreni'nde üç Galaksinin Koruyucuları filmini yönetti ve geçen yıl DC Studios'un eş başkanı ve eş CEO'su oldu. Bu nedenle, iki evren arasında bir crossover yapılması daha olası hale geldi.

Ancak, bunun gerçekleşmesi için birçok engel bulunuyor. Marvel, Disney'e aitken, DC ise Warner Bros.'un himayesinde. Gunn, Empire dergisine yaptığı açıklamada, "Olası bir crossover'ın bir dizi engelle karşılaşması muhtemel" olarak özetledi. Gunn ayrıca, Marvel filmi Galaksinin Koruyucuları 3'ün müziklerini paylaştı.

Film, 5 Mayıs'ta sinemalarda gösterime girecek

Marvel ve DC evrenlerindeki karakterlerin bir araya gelerek yer aldığı crossover'lar, sinema ve çizgi roman dünyasında oldukça popüler hale geldi.

Bu popülerliğin ardından James Gunn, Marvel Sinematik Evreni için üç Galaksinin Koruyucuları filmi yönetti ve geçen yıl DC Studios'un eş başkanı ve eş CEO'su oldu. Gunn, son zamanlarda bir crossover fikrinden bahsetti ve artık DC'nin başında olduğunu belirterek bir crossover'ın daha olası olduğunu ifade etti. Ancak, bunun için öncelikle DC'deki projeleri belirlemeleri gerektiğini ve tüm konuşmaların henüz yüzeysel olduğunu söyledi.

Bu olası crossover'ın birkaç engelle karşılaşabileceği de unutulmamalı. Marvel, Disney'e aitken, DC ise Warner Bros.'un himayesinde. Bununla birlikte, çizgi roman dünyasında Marvel ve DC karakterleri birkaç kez kesişmişti.James Gunn ayrıca, "süper kahraman yorgunluğu" olarak adlandırılan izleyicilerin süper kahraman filmlerine karşı ilgisinin azaldığı fikrini ele aldı.

Ancak, ona göre bu sorunun süper kahramanlarla ilgisi yok. Önemli olan, karakterlerin hikayesi ve duygusal olarak temellendirilmiş bir hikâyenin olması. Gunn, çoğu gösterişli filmin duygusal olarak temellendirilmiş bir hikâyeye sahip olmamasının eziyetinden yorulduğunu ve bu sorunun süper kahraman filmi olup olmamalarıyla bir ilgisi olmadığını belirtti.

Karakterlerin kalbimizde taşıdığımız inanılmaz kişilikler olduğunu vurguladı ve izleyicilerin onlara yönelik ilgisinin devam edeceğini ifade etti.James Gunn, son Marvel filmi Galaksinin Koruyucuları 3'ün müziklerini paylaşırken, filmin serinin popüler geleneklerinden birini terk edeceğini doğruladı.