Beyin damarlarından birine pıhtı atması sonucu kısmı felç geçiren Deniz Baykal için "Vekilliği düşürülsün" talebi sosyal medyada destekle gündem oldu.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın vekilliğinin düşürülmesi ve maaşını faizli olarak geri ödemesi için tekrar harekete geçti.

Protestolar Durmuyor: Fransa’da emeklilik reformuna karşı çıkanlar gözaltına alındı! Protestolar Durmuyor: Fransa’da emeklilik reformuna karşı çıkanlar gözaltına alındı!

HKP, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın milletvekilliğinin düşürülmesi ve 2018 yılından itibaren ödenen maaşların faizi ile birlikte geri alınması için 8 Ekim 2021'de TBMM Başkanlığı'na başvuruda bulunmuştu ki aradan bir yıl geçmesine rağmen TBMM Başkanlığı başvuruyu yanıtlamadı.

Partimiz, hiçbir Meclis faaliyeti olmayan Deniz Baykal'ın milletvekilliğinin düşürülüp 2018 yılından bugüne aldığı maaşların geri alınması için TBMM'ye başvurdu - Halkın Kurtuluş Partisi

Herhangi bir cevap alamayan HKP avukatları; Deniz Baykal, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM Başkanlık Divanı Üyeleri ve TBMM'nin tüm üyeleri hakkında 'görevi kötüye kullanma' suçunu işlediklerini iddia ederek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Bu arada HKP avukatları, Deniz Baykal hakkında bir kez daha TBMM Başkanlığı'na başvurdu ve yoğun bir destekle gündem oldu.