Fox Tv'de konuşan ünlü gazetecilerden Deniz ZEYREK hem sosyal medyanın hem de emeklilerin gündemine oturdu.

Bugün FOX TV Çalar Saat program konuğu olan Deniz Zeyrek gündeme dair değerlendirmeleri ile ses getirdi.

Cumhurbaşkanı adaylığından seçim gündemine kadar önemli değerlendirmelerde bulunan Zeyrek'in AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halka hitaben söylediği "sürtük" söylemi ve sonrasında ki "halkımızın dili" değerlendirmesinde yaşadığı gerginlik ve sitemi güne damga vururken sonrasında enflasyon değerlendirmesinde ki cümleleri ise sosyal medyada adeta viral haline geldi.

ADALET? Mahkeme Kadir Şeker Kararını Verdi! Cezaevinde Kalacak! ADALET? Mahkeme Kadir Şeker Kararını Verdi! Cezaevinde Kalacak!

TÜİK'in enflasyon oranını düşük tutmasının aslında emekli ve çalışanların zam oranlarını olumsuz yönde etkilediği ve bunun bir "emek hırsızlığı" olduğu vurgulanan dakikalarda Zeyrek, sunucunun "hak yeniyor" lafı üzerine, "daha ne haklar yeniyor" diyerek 2.500 liradan başlayan emekli maaşlarını örnek gösterdi.

"Bir emekli maaşı ile 2 depo benzin alınamıyor" diyen Zeyrek bunun üzerine daha söylenecek bir şey olmadığını ve olamayacağını dile getirdi.

Deniz Zeyrek'in bu sözleri ise "emeklilerin unutmaması gereken bir cümle ve durum olduğu" sylemleri ile sosyal medyada gündem oldu.