Denizbank son dakika olarak yeni bir kampanya duyurusu yaptı. Uygun faizlerle kredi verileceği duyuruldu. İhtiyaç kredisi kampanyasına katılacak olan kişilere, uygun faizli 100.000 TL'ye kadar ipotekli kredi verilecek. İşte bankanın da yaptığı kredi duyurusu ve şartları...

Denizbank ihtiyaç kredilerinde en çok tercih edilen bankalardan birisidir. Banka özel banka olmasına rağmen hızlı kredi vermesinden dolayı sürekli güncel yeni müşterileri de kendilerine çekmektedirler.

Denizbank ihtiyaç kredilerinde belirli bir limite kadar kredi vermektedir. Denizbank ihtiyaç kredilerinde 55.000 TL limit olduğundan bazı müşteriler için bu limit yetmeyebilmektedir. Banka bu tarz müşterilerde ipotek verilmesi durumunda limitleri yükseltmektedir. Eğer taşınmaz bir ipoteğiniz varsa bankaya bu ipoteği vererek kredi limitinizi yükseltebilirsiniz.

Denizbank İpotekli Kredi İçin Şartlar Nedir?

İhtiyaç kredilerinde başvuru yapıp düşük limitli kredi onayı alıyorsanız banka ipotek verdiğiniz zaman bu limitleri yükseltecektir. Bankadan ipotekli kredi almak içinde bazı şartlara uygun olmanız gerekiyor. Banka ihtiyaç kredilerini gelir belgesiz olarak verirken, ipotekli kredilerde evraklı sisteme giriş yapılması gerekmektedir. Buna göre kredi notu uygun olan ve bir gelir belgesi olan kişiler başvurularını banka şubelerinden yapabilmektedir.

denizbank-1

Vereceğiniz ipoteğin değerli arsa, değerli dükkan, iş yeri veya krediye uygun gayrimenkul olması gerekmektedir. Verdiğiniz ipoteğin ekspertiz değerinin yüzde 50’sine kadar kredi kullanabileceksiniz. 100.000 TL kredi kullanmak istiyorsanız en az 200.000 TL değerinde bir ipotek vermeniz gerekmektedir. Bu değer ekspertiz gittikten sonra ekspertizin raporuna göre belirlenecektir.

Denizbank İpotekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ve Evraklar Nelerdir?

Kredi başvuruları bankaya götüreceğiniz evraklar ile yapılmaktadır. Başvuru sonrasında banka şartlarına uygun olursanız kredi alabileceksiniz. Burada önemli olan bir konunun altını çizmek istiyoruz. İpotekli kredi kullanacak olan kişi evli olduğu zaman eş rızası gereklidir. Eğer eş rızası olmazsa ipotekli kredi başvurusu yapamazsınız. Eşinizin bankaya gelerek eş rızası formunu doldurması gerekiyor. Bu şartlarda sıkıntı yoksa aşağıdaki evraklar ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.

  1. ·         Kimlik belgeleri
  2. ·         İkametgah belgeleri
  3. ·         Gelir belgeleri
  4. ·         Ekspertiz ücreti
  5. ·         İpotek edilecek mülkün tapusu
  6. ·         İpotek edilecek mülkün borcu yokturları
  7. ·         Eş rızası belgesi (Evli olanlar)
  8. ·         Denizbank ipotekli kredi başvuru formu

Bu evraklar ile kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. İnternet üzerinden veya SMS ile sadece ihtiyaç kredisi başvurusu yapılmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer kredi limiti 55.000 TL’ye kadar ise bankaya ipotek vermenize gerek yoktur. Bunun için bankanın SMS sistemini kullanarak ne kadar onay aldığınızı görebilirsiniz. SMS kredi başvurusu için cep telefonunuzdan KREDİM yazın boşluk bırakın ve tc kimlik numaranızı yazın 3280’e gönderin. Bu şekilde kredi başvurusu yapmış olacaksınız. Kredi başvuru sonrasında banka size SMS ile dönüş yapacaktır. Bu dönüş sonrasında kredi onayı varsa bir limit yazar. Bu limiti size en yakın Denizbank şubesinden kullanabilirsiniz.