ABD'de polis tarafından siyahilere uygulanan orantısız güç ve bazı siyasi vatandaşların suçsuz yere öldürülmesi üzerine son yıllarda ülkede polislere karşı bir tutum geliştirildi. Bu tavra sahip olan kişilerin genelde ya Demokrat görüşe sahip oldukları y

6 Kasım 2022 Reyting Sonuçları Çok Can Yakar! Tozluyaka Yargı Teşkilat Güzel Günler Kaçıncı Oldu? 6 Kasım 2022 Reyting Sonuçları Çok Can Yakar! Tozluyaka Yargı Teşkilat Güzel Günler Kaçıncı Oldu?
ABD'de polis tarafından siyahilere uygulanan orantısız güç ve bazı siyasi vatandaşların suçsuz yere öldürülmesi üzerine son yıllarda ülkede polislere karşı bir tutum geliştirildi. Bu tavra sahip olan kişilerin genelde ya Demokrat görüşe sahip oldukları ya da politik doğruculuğun ekmeğinden yararlanmak isteyen ünlülerden oluştuğu biliniyor. Social Justice Warrior (Sosyal Adalet Savaşçısı) denilen bu ünlü isimler son zamanların politik olarak doğru gibi görünen fikirlerinin arkasına sığınarak ve duyarlı olmanın da ötesine geçip "duyar kasarak" popülaritelerini sağlamlaştırmaya çalışıyor.


"Polisler, onları eleştirebilme hakkımızı da savunuyor"


Bu politik doğruculuk trenine binmek istemeyen isimlerden biri olan ünlü oyuncu Denzel Washington polisleri eleştirenlerin düşüncelerini umursamadığını belirtti. Polislerin görevinin son derece zor olduğunu ve onlara büyük saygı duyduğunu belirten ünlü aktör Washington polislerin yanında yer aldığını söyledi. Ünlü oyuncu, polisleri eleştirenlerin bu eleştiri haklarını kullanmalarının da polislerin sistemi koruması nedeniyle uygulanabildiğini belirtti. Ünlü oyuncu, kişisel hürriyet ve eleştiri hakkını savundukları için polislere teşekkür etti.


Ünlü oyuncu başından geçen bir olayı anlattı!


Denzel Washington rol aldığı 1991 yapımı "Ricochet" adlı filmin yapım sürecinde başında geçen bir olayı anlattı. Bu filmde canlandıracağı rolün gerçekçi olması için bir polis memurundan yardım aldığını kaydeden Washington, gelen bir ihbar üzerine polis memuruyla birlikte olay yerine gittiklerini belirtti.Polis memurunun kendisine arabada kalması gerektiğini söylediğini belirten Washington, elinde tüfekle çıkagelen yaşlı bir adamın ortaya çıktığını söyledi. Bu kişinin büyükbabaları olduğu ortaya çıkan iki gencin korku içinde beklediklerini belirten Washington, polis memurunun sakin bir şekilde olayı çözdüğünü aktardı. Oldukça sakin ve profesyonel davranan polisin olay anındaki sakinliğine hayran kaldığını belirten ünlü oyuncu, "olayı çözerken ölebileceklerini ve ölümün yakın olduğunu" o an fark ettiğini ifade etti.