Kahramanmaraş merkez üstlü depremlerin etkileri devam ediyor. Vatandaşlar, depremlerin ardından altını güvenli yatırım aracı olarak görüyor. Altına olan ilginin artmasına artması bekleniyor. Peki, güncel altın fiyatları ne kadar? Altın piyasasında yükseliş bekleniyor mu? Altın fiyatları ne kadar yükselecek? İşte detaylar…

Türkiye, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremlerin yaralarını sarmaya devam ediyor. 11 ildeki 13 milyon vatandaşımızı etkileyen depremler hayatın normal akışı dışına çıkmasına neden oldu. Deprem bölgesinden 2 milyon vatandaş göç etti. Kiralık ev fiyatları fahiş zam oranlarına ulaştı. Deprem korkusu arsa ve müstakil konut fiyatlarına da yansıdı. Vatandaşlar, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinin ardından güvenli yatırım aracı olarak altına yöneldi. Deprem korkusu altın fiyatlarına da yansıdı.

ceyrekaltinn_gorsell

TL Değer Kaybettikçe Altına Yönelim Arttı

Altın ve para piyasaları uzmanları tarafından Türk Lirasının döviz karşısında değer kaybetmesi ile birlikte altına karşı ilginin arttığını açıkladı. Vatandaşlar birikimlerini korumak için altın satın almaya başladı. Borsa ve kripto para piyasasındaki belirsizlik de altının güvenli yatırım olarak değerlendirilmesinde etkili oldu. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarafından açıklanacak olan faiz kararları da altın piyasasında hareketli günlerin yaşanacağına dair ipuçları veriyor. Altın fiyatlarının kısa süre içerisinde yükselişe geçmesi bekleniyor. Altın fiyatları ile doların Türk Lirası karşısındaki durumu paralel ilerliyor. Ekonomi uzmanları dolar düşmedikçe altın fiyatlarında da önemli bir değişiklik yaşanmasını beklemiyor. Altın fiyatları günlük olarak düşüşe geçmesine rağmen; uzun vade de en kazançlı yatırım aracı olmaya devam ediyor.

images-25

9 Mart Gram Altın Ne Kadar?

Kuyumcular ve sarrafların en çok satışını yaptığı altın türü gram altın olmaya devam ediyor. Altın piyasasında fiyatların artmaya devam etmesi nedeniyle sınırlı satış yapılıyor. Gram altın ne kadar sorusunun yanıtı bugün itibariyle 1. 108 TL oldu.

1 Mart Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Gram Altın Kuyumcularda Kalmadı! 1 Mart Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Gram Altın Kuyumcularda Kalmadı!

Çeyrek Altın Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Çeyrek altın ise günü 1.856 TL’den kapatmıştı. Bugün piyasaların açılması ile birlikte ulaştığı fiyatı 1.873 TL olarak belirlendi.

13235587-728xauto

Yarım Altın Ne Kadar, Kaç TL?

Yarım altın ise dün 3 bin 712 TL ile günü kapatmıştı. Bugün itibariyle yarım altın fiyatlarında düşüş yaşandığı görüldü. Yarım altın fiyatı 3 bin 675 TL’ye düştü.