Bir haftadır depermler yaşayan İzlanda'da yanardağ da patladı ve korkutan kareler ile yaşam da felce uğradı...

Kuzey Avrupa ülkesi İzlanda'da dün patlayan yanardağın etkileri sürerken başkente sadece 32 kilometre uzaklıktaki patlamada dev lavların görüntüleri ve gece boyunca bölgede yaklaşık 400 deprem olduğu bigisi korku yarattı.

Ülkenin batısında yer alan Reykjanes yarım adasındaki Fagradalsfjall dağları civarında yaşanan volkanik patlamadan gelen fotoğraflar dünya basınında manşet olurken tonlarca lavın da büyük bir alanı kapladığı görüldü.

İzlanda’da bir haftadır meydana gelen depremler sonrasında yaşanan volkanik patlamanın sonrası dumanlar başkentin her noktasından görülürken ülkede son olarak bir buçuk yıl önce yaşanan volkanik patlamanın yaklaşık 10 katı büyüklüğünde olduğu açıklandı.

Bu arada gece boyunca bölgede yaklaşık 400 deprem olduğu bigisi ise ayrıca korkuttu ve bir diğer dikkat çeken haber ise volkanik patlamaların sürmesi halindeülkenin en önemli turistik yerlerinden olan Blue Lagoon’un da tehlike altında olabileceğinin açıklanması oldu.

Kimlikle 33.000 TL ödeme! Kimlikle ödeme alacaklara müjdeli haber geldi! TC kimlik yazın ve hemen ödeme alın! Kimlikle 33.000 TL ödeme! Kimlikle ödeme alacaklara müjdeli haber geldi! TC kimlik yazın ve hemen ödeme alın!

İzlanda güvenlik birimlerinin, volkanik patlamanın yaşandığı alan çevresinde aldığı önlemler çerçevesinde turistlerin yoğun ilgi gösterdiği alana yaklaşmalarına izin verilmezken halk yeni depremler ve volkanik patlamalar konusunda da uyarıldı.

İzlanda’da yaşanan patlama sebebiyle bazı uçuşlarda aksamalar yaşandığı öğrenildi ve bazı iç hat seferlerinin, Keflavik Uluslararası Havalimanı yerine başkentin kuzeyindeki Reykjavik Havalimanına kaydırıldığı açıklandı.