Depremzede İdil koronavirüse yakalandı!

İzmir'de meydana gelen ve 114 kişinin ölümüne neden olan deprem sonucu yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları yapılmıştı. Çalışmalarda depremin 65'inci saatinde 3 yaşındaki Elif Perinçek ve 91'inci saatinde aynı yaştaki Ayda Gezgin enkazd

Gündem 05.11.2020 - 14:28 04.05.2021 - 04:24 İlan35
İzmir'de meydana gelen ve 114 kişinin ölümüne neden olan deprem sonucu yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmaları yapılmıştı. Çalışmalarda depremin 65'inci saatinde 3 yaşındaki Elif Perinçek ve 91'inci saatinde aynı yaştaki Ayda Gezgin enkazdan yaralı olarak kurtarılmıştı.


3 yaşındaki minikler Elif ve Ayda'nın durumu nasıl?


Hastanede tedaviye alınan minikler hakkındaki son açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Ayda bebeğin yoğun bakımda olduğunu ve yarın çıkarılacağını belirten Bakan Koca, Elif Perinçek'in de serviste olduğunu aktardı.Elif bebeğin durumunun da iyi olduğunu kaydeden Koca, 14 yaşındaki İdil Şirin'in ise koronavirüse yakalandığı bilgisini verdi. Koca, İdil'in sadece ateş ve halsizlik şikayetleri olduğunu kaydetti. Bakan Koca, enkazdan kurtarılan 15 yaşındaki Günay Özışık'ın ise iki ya da üç gün daha yoğun bakımda kalacağını söyledi.

Buca'ya yeni hastane yapılacak


Buca'daki hastaneye gittiğini ve burada hasta takibinin yapılamadığını belirten Bakan Koca, bölgede yeni hastane çalışmalarına başlanacağını dile getirdi.İzmir'de 30 Ekim Cuma günü Seferihisar ilçesi yakınlarında meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki deprem sonucu 114 kişi öldü, bin 35 kişi yaralandı. Yaralanan 34 kişinin tedavisi sürüyor. Ciddi maddi ve manevi kayıplar yaşayan bölgeye 29 milyon TL kaynak yollandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@