Deras Holding (DERHL) Hisselerinde Cemal Güzelci Manipülatörler İle Birlikte Hareket Ediyor İddiası

Deras Holding (DERHL) hisselerinde neler oluyor? Varlığının p'ini kaybeden yatırımcılar isyanda. Patron Cemal Güzelci'nin bu manipülatif düşüşe rağmen harekete geçmeyişi yatırımcıları kuşkulandırıyo

Genel 22.06.2021 - 23:01 22.06.2021 - 23:03 Berkay Keskin

Yapılan manipülasyonun ardında, hisse hakimiyetini yaptığı satışlar ile yitiren Cemal Güzelci'nin yeniden şirket hisselerine hakim olma çabası olduğu iddia ediliyor.

Deras Holding (DERHL) hisselerinde yakın zamanda yaşanan p'e varan kayıplar sonrası yatırımcılar yaşadıkları mağduriyetleri devletin yetkili birimleri olan SPK ve CİMER'e yaşananları anlatarak şikayet yağmuruna tuttu.

Patron Cemal Güzelci Manipülatörler İle Birlikte Hareket Ediyor İddiası!

?.18 oranında halka açıklığı bulunan Deras Holding (Derhl) hisselerinde şirketin sahibi Cemal Güzelci şirket paylarında kaybettiği hakimiyeti geri kazanmak için manipülatörler ile birlikte hareket ediyor iddiası sosyal medya mecralarında iyiden iyiye dillendirilmeye başladı. Bu iddiaları şirketin KAP'a yapmış olduğu bildirimler ışığında mercek altına alacağız.

Patron Cemal Güzelci Şirket Hisselerinde Yaşanan Büyük Kayıplara Rağmen Neden Sessiz?

Yatırımcılar Cemal Güzelci'nin bedelli sermaye artırımı haberi öncesi sık sık şirket hakkında olumlu KAP bildirimleri yollayarak küçük yatırımcının dikkatini hisseye çekerek 9 lira ile 11.90 lira fiyatları arasında maliyetlenen küçük yatırımcı şimdilerde şu soruyu soruyor:

Şirkette bedelli sermaye artırımı kararı sonrası hiç olumlu bir gelişme yaşanmıyor mu? Daha öncelerde hafta da 2-3 tane gelen olumlu KAP'lar şimdi neden gelmiyor? p'lik bir düşüşe rağmen patron şirket hisselerine ve yatırımcılara neden sahip çıkmıyor? Bu sessizliğin ardında farklı niyetler mi var?

Cemal Güzelci Şirket Hisselerinde Kaybettiği Hakimiyeti 2.35 Rüçhan Bedeli Belirleyerek Tekrar Geri Kazanmaya Çalışıyor İddiası!

Rüçhan fiyatını bilerek yüksek belirlediği (2,35 TL) için bu fiyat seviyesinden yatırımcıların bedelli sermaye artışına katılmayacağını düşenen Cemal Güzelci'nin maliyeti çok yüksek olan yatırımcıların rüçhanlarını ve hisselerini ucuza almak için bilinçli şekilde hisse fiyatlarını aşağı baskılayarak manipülasyona ortak olduğu iddia ediliyor.

Cemal Güzelci, yukarı fiyatlardan sattığı hisseleri ucuzdan toplamak için rüçhanı yüksek fiyatlı belirleyip, yatırımcıların bu bedelliye katılmalarına teknik olarak engel olup, rüçhanda yukarıdan sattığı hisselere ucuza yeniden sahip olmak için mi 2.35 TL fiyatını belirledi iddiası borsa kulislerinde sıkça konuşuluyor.

Cemal Güzelci ?.18 halka açıklığı olan şirkette imtiyaz alabilmek ve yönetimde tek söz sahibi olmak için kendisini Murahhas Üye mi yaptı? 

Tüm bu iddialar dolayısıyla SPK ve Cimer'e yüzlerce şikayet dilekçesi yollandı.

Yapılan yüzlerce şikayet ve ihbar sonrası SPK ayrıntılı inceleme başlattı.

Deras Holding DERHL Hisselerinde Cemal Güzelci'nin Yapmış Olduğu Hareketlerin Kronolojik Sıralaması

DERAS 04.07.2019 Tarihinde 11 Milyon Lot İle Halka Arzı Gerçekleşti

Derlüks Deri'nin (DERAS) 11 milyon adet payı, halka arzı ile 04.07.2019 tarihinden itibaren BİST Ana Pazar'da işlem görmeye başladı.

Halka arz edilen 11 milyon adet payın, %'ine tekabül eden 2,75 milyon adet satışa hazır bekletilen payın satışı 03.12.2019 tarihinde tamamlandığı bildirildi.

Bu 2,75 milyon adet payların satışı, 3,33-3,35 fiyat aralığından, 9.160.096,63-TL ile gerçekleştiği ifade edilirken, hazır bekletilen payların tamamının satışının gerçekleştiği vurgulandı.

Arz sonrası fiyatları düşen hissede patron Cemal Güzelci Mart 2020'de alımlar yaparak hisseye yukarı yönlü bir ivme kazandırıyor.

Cemal güzelci daha sonra 0 civarı primlenen tahtada satışa geçiyor. Aşağıda KAP'a gönderilen satış bildirimlerini tarihleri ile birlikte görebilirsiniz.

Yönetim Kurulu Başkanı ve ortağı olduğum Derlüks Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Borsa İstanbul pay piyasasında işlem gören paylarından 21.07.2020-22.07.2020 tarihinde 6,16-7,64 TL fiyat aralığından toplam 8.050.000 adet ( 8.050.000 TL nominal) satış yapmış bulunmaktayım. 
Kamuoyunun ve yatırımcıların bilgisine arz ederim.
Saygılarımla,
Cemal Güzelci

Yönetim Kurulu Başkanı ve ortağı olduğum Derlüks Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Borsa İstanbul pay piyasasında işlem gören paylarından 23.07.2020 tarihinde 5,55-5,80 TL fiyat aralığından toplam 2.235.000 adet ( 2.235.000 TL nominal) satış yapmış bulunmaktayım. 
Kamuoyunun ve yatırımcıların bilgisine arz ederim.
Saygılarımla,
Cemal Güzelci

Yönetim Kurulu Başkanı ve ortağı olduğum Derlüks Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Borsa İstanbul pay piyasasında işlem gören paylarından 24.08.2020 tarihinde 8,90-9,70 TL fiyat aralığından toplam 1.000.000 adet ( 1.000.000 TL nominal) satış yapmış bulunmaktayım. 
Kamuoyunun ve yatırımcıların bilgisine arz ederim.
Saygılarımla,
Cemal Güzelci

Bu büyük lotlu satışların daha önceden Cemal Güzelci'nin anlaşma sağladığı bir grup tarafından karşılandığı ve karşılanan lotların süreç içerisinde şirket tarafından olumlu KAP bildirimleri gönderilerek patron mallarını karşılayan grubunda malları küçük yatırımcıya tahta üzerinde sattığı iddia ediliyor.

Sosyal medya mecralarında (Twitter, Telegram vd.) yaşanan bu süreç aşağıdaki grafik ile şekillendirilmiş.

Tüm bu iddiaları sormak için şirketi aradığımızda şirketin yatırım ilişkileri sorumlusu iddialara piyasa şartları, endeks vb. politik cevaplar vererek p üzeri bir düşüşü bu basit açıklamalar ile geçiştirmektedir. Cemal Güzelci ile görüşmek istediğimizi belirten talep ise 1.5 aydır yanıtsız kalmıştır.

Tüm bu iddilara şirketin cevap hakkı bulunmaktadır. Şirket tarafından bu iddialar ile ilgili yapılacak açıklamalara yine sitemiz üzerinden yer verilecektir.

YATIRIMCILAR SORUYOR

1 - Bu büyük düşüşe rağmen Cemal Güzelci neden sessiz kalıyor?
2 - Sessiz kalışının ardında şirkette yitirdiği hakimiyeti tekrardan kazanma isteği mi var?
3 - Yapılan bu manipülasyonda payı var mıdır?
4 - Manipülasyonda payı yok ise yatırımcıyı korumak adına neden hamle yapmamaktadır?
5 - Hisse geri alımı ya da bedelli başvurusunun iptalini yatırımcıyı korumak adına düşünmekte midir?
6 - Tüm bu manipilasyonlara ve yatırımcı mağduriyetlerine SPK önlem alacak mıdır?
7 - SPK kurulu bedelli kararı öncesi bu hareketleri Cemal Güzelci'ye soracak mıdır?
8 - Görevlerinden biri de yatırımcıların mağduriyetlerini önlemek olan SPK'nın, DERHL'nin bedelli başvurusuna yatırımcıyı korumak adına gerekli önlemleri alacak mıdır?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@