Eğitimde öğrencilere 8500 TL'lik ödeme müjdesi geldi. Neredeyse çalışan maaşı kadar para verilecek. Öğrenciden beklenen şartlar nedir? Dersine çalışana eğitim desteği müjdesi bakanlıktan geldi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Başarı Teşvik Programı kapsamında öğrencilere ödeme yapmaktadır. Bu doğrultuda hangi şartları karşılarsanız başarılı sayılırsınız ve ödeme alırsınız bundan söz edelim. 8500 TL seviyesinde ödeme almak için bu detaylara dikkat etmelisiniz.

En az 4 yıllık yükseköğretim kurumlarında eğitim görenlerin not ortalaması dikkate alınacak. 100'lük sistem üzerinden not ortalamanız 85 ve üzeri ise 8500 TL seviyesinde ödeme almaya hak kazanabilirsiniz.

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

25 bin TL'ye Kadar Destek!

Öte yandan asgari ücret seviyesinin 3 katı kadar ödeme almak için ise YKS sınavında ilk 500 bin içerisinde yer almanız gerekmektedir. Yalnızca bu da değil, aylık 300 TL'lik sosyal yardım ödemesinden faydalanan öğrencilerin ödemeden faydalanacağına dikkat çekiliyor. Yükseköğretim kurumlarında eğitim alma şartı oldukça kritik gözükmekte. Siz de Başarı Teşvik Programı'na dair detayları öğrenmek isterseniz bakanlığın resmi internet sitesine göz atabilirsiniz.