Derya Yanık kimdir? Yeni Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık nereli? Derya Yanık kaç yaşında? Derya Yanık yeni Aile, Sosyal Hizmetler Bakanı oldu!

Derya Yanık kimdir? Yeni Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık nereli? Derya Yanık kaç yaşında? Derya Yanık yeni Aile, Sosyal Hizmetler Bakanı oldu!

Aile Sosyal Hizmetler Bakanı değişti!

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak ayrılması sonrası Zehra Zümrüt Selçuk yerine Aile Sosyal Hizmetler Bakanı olarak Derya Yanık atandı! Derya Yanık kim? Derya Yanık nereli? Derya Yanık kaç yaşında?

Derya Yanık kimdir?

1972 yılında Kadirli'de doğdu. İlköğrenimini Kadirli'de, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi'nde tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Aralık 1996 itibariyle İstanbul Barosu'na bağlı olarak Avukatlık Stajını tamamladı. Aynı tarihten bu yana serbest avukat olarak çalışmaktadır.

İnsan hakları, aile hukuku, çocuk ve kadın hakları alanlarıyla ilgili pek çok sivil toplum çalışmasında yer aldı. Çeşitli basın-yayın organlarında muhtelif tarihlerde mesleki, edebi ve siyasi yazı ve çalışmaları yayınlanmış ve yayınlanmaktadır.

AKPARTİ İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi olup 2004-2014 yılları arasında 5 ve 6. Dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı, AKPARTİ Grup Sözcülüğü görevlerini ifa etmiştir.

Öğrencilik yıllarından bu yana sivil toplum çalışmalarının içinde olan Yanık, Kadın ve Demokrasi Derneği'nin yanı sıra pek çok başkaca dernek ve vakıfta üye, yönetim kurulu üyesi ve istişare kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Derya Yanık 21 Nisan 2021 tarihinde yeni Kabine de Aile Sosyal Hizmetler Bakanı oldu!