Çocuklu aileler, çocukların sosyal ve eğitim ihtiyacının karşılanması için belirli kriterler eşliğinde destek parası alıyor. 3571 TL'yi çocuğunuz için kullanabileceksiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destek programına zam yapılması konusunda start verdi.

Destek ödemelerine gelen zam en çok aileleri ve çocukları ilgilendiriyor. Çünkü sosyal yaşam ve kaliteli eğitim ihtiyacının karşılanması için belirli bir destek ödemesine ihtiyaç duyulabilir. e-Devlet'ten başvuru yaparak yardım almaya hak kazanabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli vatandaşlar için her ay gerçekleştirdiği SED destek ödemelerini sürdürüyor. Bu ayki destek miktarı 3 bin 571 TL olarak belirlendi. Ödemelerin hesaplara transferi henüz gerçekleşmemiş olsa da, e-Devlet platformu üzerinden sorgulama yapmak mümkün. 2023 Temmuz'unda uygulanan artışla, bu destek miktarı 3 bin 571 TL seviyesine ulaştı.

e-Devlet'ten Başvuru Yapın!

e-Devlet, hükümetin de öncülük ettiği pek çok destek programı için başvuruların yapıldığı platformdur. Geniş kapsamlı işlevinin yanı sıra e-Devlet üzerinden hangi yardım programlarına kabul edildiğiniz ve ne kadar ödeme alacağınız görüntülenmektedir.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

e-devletofto

Zamlı SED Ödemeleri İçin Aranan Şartlar

Sosyal hizmet kurumlarında bulunup, ailesi ya da yakınları yanında yaşama potansiyeli olan çocuklar.
Ekonomik zorluklar nedeniyle koruma altına alınma riski taşıyan çocuklar.
Yaş sınırını doldurarak sosyal hizmet kuruluşlarından veya koruyucu aileden ayrılan genç bireyler.
Büyük felaketler, hastalıklar veya kazalar sonucu temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk yaşayan bireyler ve bu tür durumlarla hayatları tehlikeye giren çocuklar.