Birçok ünlü oyuncularla reklam çekerek tanıtılan ‘Deterjan Pazarı’ adlı oluşum "saadet zinciri çöktü" ve "Kocabaş ortadan kayboldu" manşetleri ile yazılı basında yer aldı. Ancak sonrasında Kocabaş'tan ilginç bir açıklama geldi. Deterjan Pazarı Dolandırıcı mı? Battı mı? Süleyman Kocabaş Kimdir? Süleyman Kocabaş Kaçtı mı? Deterjan Pazarı Ödeme Yapacak mı? Mağdurlar Parasını Nasıl Alacak? sorularına cevap verdi.

500 milyon liralık bir vurgun olarak düşünülen ‘Deterjan Pazarı’ skandalında para kaptıranların sayısı 10 binlerle ifade ediliyor.

Reklamlarında hem kendisi oynayıp hem de ünlülere yer veren Süleyman Kocabaş hakkında kim olduğu merak edilirken, en çok merak edilen ise kaçıp kaçmadığı olmuştu.

Ankara’da faaliyet gösteren ‘Deterjan Pazarı’ adlı firma internet sitesi, sisteme giren vatandaşlara deterjan hammaddesi veriyor, bunu top haline getirip kuruttuktan sonra 3 katı fiyatla geri almayı taahhüt ediyordu ki "dolandırıcılık" haberi oldu

Deterjan Pazarı Dolandırıcı mı? Battı mı? Süleyman Kocabaş Kimdir? Süleyman Kocabaş Kaçtı mı? Deterjan Pazarı Ödeme Yapacak mı? Mağdurlar Parasını Nasıl Alacak?

Son dakika: Deterjan Pazarı kurucusu Süleyman Kocabaş ilk kez konuştu! 40 bin mağduru çileden çıkaracak sözler!

Önceleri Taahhüt ettiği parayı 30 günde geri ödeyen şirken bir süre sonra vadeleri 60 ve 95 güne çıktı ve sonrasında ise Kurban Bayramı öncesi ödemeler aksamaya başlayınca çok sayıda vatandaş şikayete başladı.

Şirketin telefonlarına ve WhatsApp hattına da ulaşılamayınca sisteme katılanaların da gündeme gelmesi ile şirket önce dolandırıcılık haberleri ile yerini aldı sonrasında ise iddialarının asılsız olduğu yolunda açıklama yapmıştı ki dün itibarıyla şirketin internet sitesi de kapanınca haber yazılı basının gündemine geldi.

Deterjan Pazarı Dolandırıcı mı? Battı mı? Süleyman Kocabaş Kimdir? Süleyman Kocabaş Kaçtı mı? Deterjan Pazarı Ödeme Yapacak mı? Mağdurlar Parasını Nasıl Alacak?

Son dakika: Deterjan Pazarı kurucusu Süleyman Kocabaş ilk kez konuştu! 40 bin mağduru çileden çıkaracak sözler!

Sadece Instagram sayfası açık olan şirketin hesabında ise Süleyman Kocabaş’ın açıklamalar yapacağı belirtiliyor.

Tam da bu arada kaçtığı dillenen şirket sahibi Süleyman Kocabaş'tan sosyal medya kanalı ile bir açıklama geldi ve Kocabaş şirket üyelerine seslendi.

Açıklamasında "tehdit" olarak yorumlanan ifadeler de kullanan Kocabaş'ın cümleleri ise dikkat çekti.

İşte o açıklama;

Türkiye'deki yeni vurgunun adı 'Deterjan Pazarı' oldu! Binlerce kişi para kaptırdı… - Son Dakika Haberler

"Herkes oyuna geliyor. Belirli bir grup, 100 kişiyi organize edip halkı dolandırdığımızı söylüyor. Bunu yaptığımızı düşünelim. Şirket kapanırsa ödeme yapamayacağımı düşünmenizi istiyorum. Bizimle çalışan herkesi mantıklı olamaya davet ediyorum.

Bakan Nebati'nin Meşhur Cümlesi Sonrası Hakkında Attığı Tweeti Silen Şamil Tayyar Gündem Oldu! "Mantıksız" Demişti! Bakan Nebati'nin Meşhur Cümlesi Sonrası Hakkında Attığı Tweeti Silen Şamil Tayyar Gündem Oldu! "Mantıksız" Demişti!

Ödemenin gecikmesinin ana sebebi; iki aydır bu olaylar yüzünden iş yapamamak. Aynı zamanda finansal olarak organize etmiş olduğum nakit döngüsünü yapamamaktan kaynaklı.

Ben bir firma ile anlaşma yaptım. Ama bu olaylar yüzünden iptal edildi. Bu olaylar sürdükçe işimi yapamıyorum. Yarın işe başlayacağım. Ödemeleri yakın zamanda yapamam. Çünkü para kaynaklarımız kesildi. Hiçbir banka bizimle çalışmak istemedi. Ben yeniden satış moduna döneceğim.
Herkes bekleyecek. Beklemeyenler için yapacağım bir şey yok. Ödemelerle ilgili 3 aylık bir süreç istiyoruz. Kendi çalıştığınız şirketi kapattırırsanız bir daha onu almanız mümkün olur mu?

Mantıklı davranalım. Herkes kendinde hata arasın. Ben kredi çektim ödeme yapamıyorum diyorlar. Ben mi kredi al dedim."