Duayen sanatçı Haldun Dormen’in 94 yıllık hayatı "Yaparsın Şekerim" ismi ile belgesel oldu...

Tiyatronun usta isimlerinden Haldun Dormen’in 94 yıllık hayatı sonunda belgesel olurken, Dormen’in hayatına dokunduğu isimlerin bir araya geldiği “Yaparsın Şekerim” galası, Maximum Uniq Açıkhava’da yapıldı.

Haldun Dormen’in fikri ve vizyonuyla hayata geçirilen ve Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin desteğiyle çekilen belgeselin galasına, Almula Uluer, Atılgan Gümüş, Ayça Bingöl, Ayşe Arman, Azra Akın, Füsun Önal, Göksel Kortay, Gülben Ergen, Gürkan Uygun, Halit Ergenç, Kerem Atabeyoğlu, Murat Akkoyunlu, Mustafa Denizli, Nedim Saban, Ömer Dormen, Selçuk Yöntem, Suna Keskin, Yosi Mizrahi, Zerrin Tekindor gibi iş ve sanat camiasının önde gelen isimleri katıldı.

Haldun Dormen'in 94 yıllık yaşamı belgesel oldu:

 Hldun Dormen’in henüz 20 yaşındayken babasına yazdığı mektupla başlayan ve yüzlerce oyun, binlerce öğrenciyle bugüne kadar uzanan tiyatro serüveninin en yakın tanıkları tarafından aktarıldığı belgeselin yapımcılığını ve yönetmenliğini ise Selçuk Metin yapıyor.

Aslı Bekiroğlu'nun Barış Akarsu Bedeli "Ayrılık" Oldu! Özür Diledi Ve Projeden Ayrıldı! Aslı Bekiroğlu'nun Barış Akarsu Bedeli "Ayrılık" Oldu! Özür Diledi Ve Projeden Ayrıldı!

Senaristliğini Zeynep Miraç üstlendiği belgeselin görüntü yönetmenliğini Uğur İçbak, müziklerini Serpil Günseli yaptı.

Bu arada sürpriz olarak belgeselin seslendirmesini ise Demet Evgar gerçekleştirdi.

Haldun Dormen kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Haldun Dormen evli mi? İşte hayatı, oynadığı dizi ve filmler - Magazin Haberleri